Rodzaje kredytów dla firm – poznaj najpopularniejsze z nich

Rodzaje kredytów dla firm – poznaj najpopularniejsze z nich

To, że firma zaciąga kredyt wcale nie musi być objawem tego, że boryka się ona z problemami finansowymi. W wielu przypadkach pieniądze pozyskane w taki sposób mają posłużyć do dokonania kosztownych inwestycji, które mają za zadanie rozwinąć przedsiębiorstwo i powiększyć jego kapitał. Kredyt na działalność gospodarczą nie jest w naszym kraju żadną nowością jednak dopiero od kilku lat można zaobserwować większe zainteresowanie tego typu produktem finansowym. Zobacz jakie rodzaje kredytu dla firm można znaleźć w banku i do czego służą poszczególne z nich.

Kredyt obrotowy

Kredyt obrotowy jest jednym z najbardziej znanych kredytów dla firm https://habzafinanse.com.pl/kredyt-na-dzialalnosc-gospodarcza/. Jego głównym zadaniem jest pomoc przedsiębiorcom w utrzymaniu płynności finansowej firmy. Środki finansowe pozyskane w taki sposób można przeznaczyć m.in. na: spłatę kredytów i pożyczek, wypłaty dla pracowników oraz zakup towarów i surowców, które są niezbędne do prowadzenia przedsiębiorstwa. Najprościej mówiąc, taki kredyt służy do tego, aby sfinansować wszystkie rzeczy, których firma potrzebuje, aby funkcjonować bez zmian.

Kredyt obrotowy może być wypłacany w ratach ale także jednorazowo. Aby otrzymać takie zobowiązanie należy spełnić kilka podstawowych warunków. Po pierwsze firma musi działać na rynku od minimum 12 miesięcy. Oprócz tego nie może się ona borykać z problemami finansowymi, ponieważ im bardziej stabilne przedsiębiorstwo, tym lepszy kredyt może otrzymać.

Kredyt inwestycyjny

Każdy przedsiębiorca wie, że aby firma stale się rozwijała powinna inwestować. Niestety czasem jest to niemożliwe ze względu na brak odpowiednich środków. W takiej sytuacji można skorzystać z kredytu inwestycyjnego, który można przeznaczyć np. na: budowę lub zakup nieruchomości, zakup środków transportu lub patentów i licencji. Możliwości na to, jak wykorzystać kredyt inwestycyjny jest naprawdę wiele.

Musisz tylko pamiętać o tym, że aby otrzymać taki kredyt niezbędny jest wkład własny. Powinien on wynosić ok. 20-30% wartości inwestycji. Niektóre banki nie mają ustalonej maksymalnej kwoty takiego kredytu dlatego można w taki sposób otrzymać naprawdę wysokie sumy. Prócz tego niezbędna jest też dobra zdolność i historia kredytowa. Bank musi mieć pewność, że firma, która pożyczyła pieniądze będzie je w stanie spłacić.

Dodaj komentarz