Z czego zrobić domowe maseczki na trądzik?

Z czego zrobić domowe maseczki na trądzik?

Trądzik to problem, z którym boryka się nie tylko młodzież, ale także osoby dorosłe. Dla wielu z nich jest to spory dyskomfort, z którym walczą każdego dnia. Jednym ze sposobów na radzenie sobie z nim są różnego rodzaju domowe mieszanki, dzięki którym w naturalny sposób możemy pozbyć się krostek na twarzy.

Czy trądzik można zwalczyć domowymi sposobami?

Niestety, nie istnieją magiczne domowe sposoby, który sprawią, że trądzik zniknie w kilka godzin. Jak w przypadku zwykłych kosmetyków, tak i tutaj potrzeba czasu i systematyczności, aby poszczególne składniki zaczęły pozytywnie oddziaływać na cerę. Zrobione własnoręcznie maseczki na trądzik mogą stanowić świetne uzupełnienie kuracji kosmetycznej lub być stosowane samodzielnie. Należy jednak pamiętać, że przewlekłe problemy skórne wymagają konsultacji medycznej. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na to, iż aplikując na nie substancje różnego pochodzenia, możemy dodatkowo zaognić objawy i sprowokować stan zapalny.

Jakich składników używać do domowych maseczek?

Jednym ze składników, który może być podstawą domowych kosmetyków przeciwtrądzikowych są płatki owsiane. Ułatwiają one pozbycie się nadmiaru tłuszczu ze skóry a dodatkowo, widocznie poprawiają jej kondycję i wygląd. Zrobienie domowej maseczki z użyciem tego składnika jest banalnie proste. Wystarczy dokładnie wymieszać płatki z miodem i odrobiną wody i następnie nałożyć taką gęstą papkę na twarz, pozostawiając na około 20 minut. Takie połączenie zapewni skórze nie tylko ukojenie, ale również promienisty wygląd.

Kolejnym składnikiem, który powinien jak najczęściej znajdować się w domowych kosmetykach jest miód. Działa on antybakteryjnie na naszą skórę i koi występujące na niej podrażnienia. Jego dodatkowy atutem jest konsystencja, dzięki której maseczki na trądzik są zwarte i nie spływają po ich nałożeniu. Ciekawym połączeniem jest starte na tarce jabłko i miód. Tak przygotowaną papkę nakładamy na twarz i pozostawiamy na około 15 minut. Po spłukaniu cera powinna być widocznie odżywiona i zrelaksowana a zaczerwienienia powinny się nieco zniwelować.

Jednym z najlepszych naturalnych środków antybakteryjnych jest czosnek. Aby nałożyć go na skórę wystarczy zetrzeć na drobnych oczkach kilka ząbków. Po około 15 minutach spłukujemy papkę i przecieramy twarz wacikiem nasączonym octem. Taki zabieg pozwoli nie tylko na dokładne oczyszczenie cery, ale również na wyrównanie jej naturalnego pH, które jest bardzo istotne w walce o zdrową i promienną cerę. Stosując czosnek, musimy się jednak liczyć ze specyficznym zapachem, który przez jakiś czas będzie za nami “chodził”.

Dodaj komentarz