Księgowość online – co to takiego?

Księgowość online – co to takiego?

Księgowość w firmie

Każdy przedsiębiorca musi prowadzić księgowość swojej firmy. Jej prowadzenie może zlecić wyspecjalizowanej firmie zewnętrznej, księgowości prowadzonej przez biura rachunkowe, samodzielnie ją poprowadzić za pomocą jednego z wybranych programów księgowych czy też samodzielnie, ale ze wsparciem ekspertów księgowych. Takie rozwiązanie gwarantuje system księgowości online.

Księgowość online – co to takiego?

Księgowość online jest skierowana przede wszystkim dla przedsiębiorców, którzy cenią sobie swobodę działania i mobilność. Jest ona połączeniem oprogramowania ze wsparciem eksperckim specjalistów księgowości, prawników podatkowych, prawa pracy i innych zagadnień gospodarczych.

System charakteryzuje się tym, że usługa jest kompleksowa – zawiera wszystkie niezbędne narzędzia do prowadzenia działań nowoczesnej firmy, takie jak:

  1. Zarządzanie sprzedażą

– program do fakturowania – wszystkie rodzaje faktur

– system do zarządzania kontaktami i zadaniami – CRM

– system do zarządzania gospodarką magazynową

– integracja z Allegro i innymi market place’ami

– integracja z GUS-em – import danych

  1. Księgowość online

– schematy księgowe wydatków i przychodów

– środki trwałe i  wyposażenie

– rozliczenie pojazdów – kilometrówka do VAT i PIT

– moduł kasa / bank – integracja z bankowością elektroniczną

– automatyczne rozliczanie różnic kursowych

– deklaracje i raporty JPK

– integracja z Ministerstwem Finansów

  1. Kadry, płace i ubezpieczenia ZUS

– sporządzanie umów o pracę, o dzieło i zleceń

– ewidencja czasu pracy

– zgłoszenia, deklaracje i raporty

– rozliczenie podatkowe pracowników

– pełna integracja z e-ZUS

Plusy księgowości online

Dużą zaletą księgowości online jest to, że w każdej ze sfer rozliczania działalności gospodarczej, przedsiębiorca może liczyć na wsparcie wysokiej klasy ekspertów z dziedziny księgowości, podatków, prawa pracy, ubezpieczeń, czy też prawa gospodarczego. Nie pozostaje więc sam z formalnościami i nie musi się obawiać, że nie dopilnuje niektórych kwestii.

Należy zaznaczyć, że korzystanie z księgowości online jest dużo tańsze niż korzystanie z usług tradycyjnego biura rachunkowego. Koszt za podstawowy pakiet księgowości online, waha się pomiędzy 33 a 45 PLN netto za 1 miesiąc. Należy również wspomnieć, że rozbudowane systemy posiadają szereg dodatków usprawniających system. Natomiast w przypadku korzystania z tradycyjnych usług koszty zaczynają się od 150 zł netto miesięcznie. Taka różnica w kosztach dla niektórych przedsiębiorców jest naprawdę znaczna, zwłaszcza na początku drogi. Warto więc rozważyć korzystanie z księgowości online.

Dodaj komentarz