Zalety współpracy z profesjonalnym biurem tłumaczeń

Zalety współpracy z profesjonalnym biurem tłumaczeń

Potrzebujesz przetłumaczyć dokumenty firmowe lub teksty branżowe? Zastanawiasz się kogo wybrać: biuro tłumaczeń czy freelancera? Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy. Jednak freelancer zawsze jest bardziej ryzykowną opcją. W przypadku dokumentów nie możemy sobie pozwolić na błędy, dlatego warto wybrać opcję, która nas nie zawiedzie. Jakie są zalety współpracy z profesjonalnym biurem tłumaczeń?

Wykształcenie i kwalifikacje 

Żeby zostać profesjonalnym tłumaczem nie wystarczy dobra znajomość języka. Oczywiście jest to podstawa, jednak to dodatkowe kwalifikacje świadczą o jakości usług. Tłumaczenie to nie tylko przekład treści jeden do jednego. To także znajomość branży, adaptacja języka, pełne zrozumienie tematu. Dlatego w profesjonalnym biurze tłumaczeń, znajdziemy wykwalifikowanych tłumaczy, którzy dodatkową będą specjalizować się w konkretnej dziedzinie. Np. prawniczej lub IT, tak jak w itrans tłumaczenia.  

Biuro tłumaczeń oferuję także weryfikację tłumaczenia. Zazwyczaj przy przekładzie pracuje kilka osób. Tłumacz nadzorowany jest przez kierownika projektu, a gotowy przekład dodatkowo sprawdzany jest przez wykwalifikowanego weryfikatora lub innego tłumacza. Dzięki temu wszelkie ewentualne błędy zostaną wyłapane i poprawione, a my otrzymamy perfekcyjnie przetłumaczoną treść. 

Co oferują biura tłumaczeń?

Współpraca z biurem tłumaczeń to przede wszystkim gwarancja jakości przekładu. Z racji tego, że biuro tłumaczeń, to nie jedna osoba, a zespół specjalistów możemy zlecić tłumaczenia z różnych dziedzin. Mogą być dokumenty finansowe lub prawnicze, takie które wymagają poświadczenia tłumacza przysięgłego, teksty branżowe lub o konkretnej specyfice. Biura tłumaczeń oferują naprawdę szeroki zakres usług. Natomiast wieloletnie doświadczenie i wysokie kwalifikacje wpływają na jakość przekładanych treści. 

Współpracę z biurem tłumaczeń możesz podjąć bez względu na to, czy jesteś dużą firmą, czy małą działalnością, nawet jednoosobową.  Kolejną korzyścią jest wycena. Biura tłumaczeń oferują wycenę zlecanych treści. Dzięki temu już na starcie możesz wiedzieć ile będzie Cię kosztować dana usługa. Masz więc ustaloną cenę i termin zlecenia. Z biurem tłumaczeń unikniesz opóźnień, które mogą wpłynąć na funkcjonowanie Twojej firmy. Zyskasz za to kompleksową obsługę: wszystko w jednym miejscu. Tłumaczenie, konsultacje i proofreading, czyli sprawdzenie poprawności tekstu. Biuro tłumaczeń jest dobrym wyborem zarówno przy małych jak i dużych zleceniach. 

Dodaj komentarz