Baterie umywalkowe ścienne czy stojące – jakie wybrać?

Baterie umywalkowe ścienne czy stojące – jakie wybrać?

Bateria umywalkowa to niezbędny element wyposażenia każdej łazienki. Dopasowana zarówno do rodzaju ceramiki, jak i stylu wnętrza, stanie się jej interesującym uzupełnieniem. Poznaj popularne modele i wybierz armaturę dla siebie!

Baterie umywalkowe – rodzaje

Dostępne na rynku baterie umywalkowe dzieli się ze względu na:

– rodzaj montażu:

  • bateria ścienne – klasyczne natynkowe lub nowocześniejsze – podtynkowe,
  • baterie stojące – spotykane w nowocześnie zaaranżowanych łazienkach, montuje się je bezpośrednio na umywalce lub blacie,

– różnice wynikające ze sposobu obsługi armatury:

  • jednouchwytowe – najczęściej wybierane modele; wygodne podczas użytkowania, pozwalają na mniejsze zużycie wody,
  • dwuuchwytowe – atrakcyjne, jednak zdecydowanie mniej ekologiczne,
  • bezdotykowe – wygodne i oszczędne; świetnie sprawdzają się w miejscach, w których konieczne jest zachowanie szczególnych zasad higieny,
  • samozamykające – idealne rozwiązanie w przypadku miejsc użyteczności publicznej, dużych firm, rożnego rodzaju obiektach kulturalnych.

Zarówno baterie ścienne, jak i baterie umywalkowe stojące zapewnią wygodę użytkowania. Podczas wyboru konkretnego wariantu należy dokładnie sprawdzić nie tylko parametry techniczne, ale również rodzaj głowicy oraz technologię pozwalającą na mniejsze zużycie wody.

baterie ścienne

Baterie umywalkowe ścienne – najpopularniejsze modele

Szeroki wybór baterii umywalkowych ściennych daje spore możliwości aranżacyjne. Umiejętnie dopasowane do danego pomieszczenia dodadzą mu nie tylko elegancji, ale również – w zależności od wybranego wariantu –ponadczasowego charakteru. Bateria umywalkowa ścienna sprawdzi się w dowolnie zaaranżowanym wnętrzu, warto jednak zwrócić uwagę na specyfikę każdego z wariantów. Dzięki temu wybrany kran umywalkowy ścienny stanie się nie tylko atrakcyjnym uzupełnieniem aranżacji, ale również zapewni domownikom komfort podczas użytkowania.

Posiadasz niewielką łazienkę? Świetnym rozwiązaniem będzie zakup baterii umywalkowej ściennej podtynkowej – nie zajmie zbyt wiele miejsca i zapewni najwyższą funkcjonalność. Ciesząca się sporą popularnością bateria umywalkowa ścienna czarna to wybór, z którego z pewnością będziesz zadowolony. Jej uniwersalna kolorystyka jest świetną bazą dla pozostałych kolorów – bateria ścienna czarna świetnie współgra zarówno z betonem, cegłą czy drewnem. Zdecydowanie odważniejsza bateria umywalkowa ścienna złota stanie się jedynym w swoim rodzaju uzupełnieniem stylowych, eleganckich aranżacji, w których każdy detal ma spore znaczenie. Coraz więcej osób decyduje się na białe baterie ścienne do umywalek. Niebanalnym uzupełnieniem wnętrza będzie również bateria ścienna retro, która dzięki swojej wyjątkowej stylistyce odmieni wygląd każdej łazienki. Jeśli zależy Ci na oryginalnym efekcie, odpowiednim wyborem będzie bateria umywalkowa ścienna wodospad, która gości już w niejednym, nowocześnie zaaranżowanym domu.

Sporym zainteresowaniem cieszy się również bateria umywalkowa ścienna krótka wylewka. Zestawiona z odpowiedniej wysokości umywalką zapewni wysoką funkcjonalność i dodatkowo atrakcyjny wygląd pomieszczeniu. Bateria umywalkowa ścienna wylewka 10 cm to opcja, z której z pewnością będziesz zadowolony. Mimo dużej popularności baterii ściennych, spora część osób nadal decyduje się na klasyczne rozwiązania. Z pewnością należy do nich bateria naścienna umywalkowa natynkowa, która otrzymuje wiele pozytywnych opinii od jej wieloletnich użytkowników.

Nie da się ukryć, że wybór armatury łazienkowej jest tak samo ważny, jak wybór ceramiki czy pozostałego wyposażenia łazienki. Stawiając na nowoczesne i jednocześnie ekologiczne rozwiązania, warto zdecydować się na baterię umywalkową ścienną jednouchwytową. Zapewni ona nie tylko swobodę użytkowania, ale przede wszystkim pozwoli zmniejszyć zużycie wody. Zapoznaj się z ofertą baterii umywalkowych ściennych i zdecyduj się na oryginalną armaturę, która nada Twojemu wnętrzu ponadczasowego charakteru.

Dodaj komentarz