Szybka pożyczka dla zadłużonych – gdzie szybko pożyczyć na spłatę długów?

Szybka pożyczka dla zadłużonych – gdzie szybko pożyczyć na spłatę długów?

 

Szybka pożyczka dla zadłużonych to dobry sposób na finansowanie w przypadku osób, które mają niespłacone zobowiązania. Procedura jest szybka, a wymagania niskie, dzięki czemu klient może otrzymać pieniądze jeszcze w tym samym dniu, w którym złoży wniosek.

Czym jest szybka pożyczka dla zadłużonych?

Pilna pożyczka dla osób zadłużonych to oferta dla każdego, kto potrzebuje szybkiej gotówki, jednak nie może uzyskać jej w banku, właśnie ze względu na posiadane zadłużenie. Taki produkt skierowany jest zatem przede wszystkim do osób, które mają negatywne wpisy w KRD, BIK, ERIF czy BIG.

Szybka pożyczka dla zadłużonych możliwa jest do uzyskania przez internet, dzięki czemu cała procedura pożyczkowa przebiega błyskawicznie. Samo wypełnienie wniosku trwa jedynie kilka minut, a na decyzję klient oczekuje kilkanaście. Pieniądze pojawią się na koncie również bardzo szybko – czas trwania przelewu trwa zwykle maksymalnie 2 dni robocze.

Firmy pożyczkowe w przeciwieństwie do banków, nie weryfikują pożyczkobiorców w bazach dłużników, a jeśli już to robią, to wpisy, które tam się znajdują, nie mają dla nich większego znaczenia. Instytucje pozabankowe dają szansę osobom zadłużonym na uzyskanie finansowania i poprawienie swojej sytuacji finansowej, np. poprzez spłatę bieżących wydatków albo zobowiązań.

Szybka pożyczka dla osób zadłużonych – wymagania i formalności

Sektor pozabankowy cechuje się niskimi wymaganiami i ograniczonymi formalnościami, jeśli chodzi o przyznawanie pożyczek. Aby otrzymać zobowiązanie, wystarczy spełnić kilka podstawowych warunków, m.in. posiadać źródło dochodu, adres zamieszkania w Polsce, ważny dowód osobisty, itp.

Szybka pożyczka dla zadłużonych możliwa jest do wzięcia bez zbędnych formalności. Pozabankowi pożyczkodawcy nie wymagają zaświadczenia o dochodach od klienta, a także innych dokumentów. W większości przypadków wystarczy samo oświadczenie. Jest to dokument, który spisuje pożyczkobiorca. W oświadczeniu o dochodach klient musi wpisać źródło dochodu, a także jego wysokość. To pismo, które nie jest w żaden sposób weryfikowane przez pożyczkodawcę i służy firmie pożyczkowej wyłącznie do celów informacyjnych. Należy jednak wpisać tam prawdziwe dane.

Szybka pożyczka dla zadłużonych – jak wziąć zobowiązanie?

Pożyczkę można zaciągnąć przez internet, choć w przypadku osób, które mają długi, może to nie być dobry pomysł. Jeśli środki zpożyczki bez BIKpojawią się na koncie, na którym jest zajęcie komornicze, mogą zostać natychmiast zajęte przez komornika. Z tego względu lepszym wyjściem będzie udanie się do placówki firmy pożyczkowej i wypłata pieniędzy do ręki (więcej o tym m.in. tutaj: https://poradynacodzien.pl/szybka-pozyczka-dla-zadluzonych/).

Szybka pożyczka dla zadłużonych – koszty

Pilna pożyczka dla osób zadłużonych wiąże się z pewnymi kosztami. Produkty pozabankowe są droższe, niż pożyczki bankowe, jednak można spotkać się z darmową pożyczką, dzięki czemu klient musi oddać wyłącznie kapitał. Co składa się na całkowity koszt zobowiązania?

  • Część kapitałowa, czyli wysokość sumy, którą pożycza klient,
  • Oprocentowanie, które może być stałe lub zmienne w skali roku,
  • Prowizja, która stanowi wynagrodzenie firmy pożyczkowej,
  • Opłata administracyjna oraz przygotowawcza, która pobierana jest za sporządzenie dokumentacji pożyczkowej,
  • Ubezpieczenie pożyczki dla osób zadłużonych.

Przed złożeniem wniosku, klient powinien zorientować się co do wszystkich kosztów i opłat, które musi ponieść w związku z wzięciem zobowiązania. Zwykle firmy pożyczkowe nie stosują wszystkich opłat na raz, a jedynie wybrane, np. prowizję i odsetki.

Co w przypadku problemów ze spłatą szybkiej pożyczki dla zadłużonych?

Może zdarzyć się tak, że szybka pożyczka dla osób zadłużonych będzie zbyt dużym obciążeniem dla pożyczkobiorcy. Wówczas może on mieć kłopoty z jej terminową spłatą. Pierwsze kroki najlepiej podjąć jeszcze przed opóźnienie w spłacie. W momencie, kiedy pożyczkobiorca przewiduje problemy, powinien zgłosić się do pożyczkodawcy i zasygnalizować swoje kłopoty. Wówczas razem z nim, klient znajdzie najlepszy sposób na wyjście z sytuacji i spłacenie pożyczki dla zadłużonych.

Jednym z takich sposobów, jest przedłużenie terminu spłaty zobowiązania. Firma pożyczkowa może przesunąć go np. o tydzień. W takim przypadku klient będzie miał więcej czasu na zgromadzenie wymaganej sumy. Inny sposób to refinansowanie zobowiązania. Wówczas pożyczkobiorca otrzymuje nowe zobowiązanie, z którego środki przeznaczone zostają na spłatę pierwszej pożyczki dla osób zadłużonych. Klient otrzymuje nowe zobowiązanie z nowym terminem spłaty, który zwykle jest dłuższy i nową ratą, która jest niższa. Dzięki temu pożyczkobiorca będzie mógł komfortowo spłacić zobowiązanie, bez narażania się na negatywne konsekwencje związane z zadłużeniem, np. wpis do baz dłużników.

Szybka pożyczka dla zadłużonych to sposób na poprawę sytuacji finansowej wielu osób. Z finansowania należy jednak korzystać odpowiedzialnie i przed wzięciem pożyczki, przemyśleć wszystkie za i przeciw.

Dodaj komentarz