Pożyczki na dowód bez sprawdzania baz – czy to bezpieczny sposób na szybką gotówkę?

Pożyczki na dowód bez sprawdzania baz – czy to bezpieczny sposób na szybką gotówkę?

Pożyczki na dowód bez sprawdzania baz stanowią dużą pomoc dla osób, które widnieją w bazach dłużników, są zadłużone, nie mogą liczyć na pomoc banków. Takich osób z roku na rok przybywa, sytuacja panująca w kraju powoduje, że ludziom ledwo wystarcza na podstawowe utrzymanie. Problemem są niespodziewane wydatki, leczenie, awaria samochodu czy remont domu. W takim wypadku pożyczki bez baz pomagają opłacić najważniejsze potrzeby. Jak skorzystać z tego rozwiązania? Jakie warunki muszą spełnić pożyczkobiorcy?

Pożyczki na dowód bez sprawdzania baz – czym się charakteryzują?

Pożyczka na dowód bez sprawdzania baz jest podobna do innych produktów, oferowanych przez pozabankowe firmy pożyczkowe. To umowa zawarta między pożyczkodawcą, czyli parabankiem, a pożyczkobiorcą, czyli klientem. Obie strony zobowiązują się do przestrzegania określonych warunków. Pożyczkobiorca musi spłacić w ustalonym terminie pieniądze oraz dodatkowe opłaty, inaczej grożą mu opisane konsekwencje. Firma pożyczkowa zobowiązuje się do wypłaty w ustalonym terminie pieniędzy.Pożyczki na dowód bez sprawdzania bazmożna otrzymać w łatwy sposób, przy minimum formalności. Jedynym wymaganym dokumentem jest dowód tożsamości. Tego typu produkty udzielane są na różne kwoty, do kilkuset złotych do nawet 50 tysięcy złotych. Na wyższe kwoty mogą liczyć stali, sprawdzeni klienci, którzy wszystkie dotychczasowe zobowiązania spłacili w terminie. Okres kredytowania może wynosić od jednego do 36 miesięcy. Dużą zaletą pożyczek na dowód jest to, że kredytobiorcy nie są sprawdzanie w dostępnych bazach kredytowych. Dzięki temu na pieniądze mogą liczyć osoby zadłużone, bezrobotne, w trudnej sytuacji finansowej.

Popularne bazy kredytowe

W Polsce działa kilka baz kredytowych, z których korzystają banki i firmy pozabankowe, pożyczek. Parabanki nie zawsze sprawdzają historię kredytową, a nawet, jeśli to robią, to negatywne wpis nie stanowi przeszkody w staraniu się o pieniądze. Najpopularniejsze bazy kredytowe to:

 • BIK czyli Biuro Informacji Kredytowej – w tej tej bazie dostępni widoczne są wszystkie, zarówno negatywne, jak i pozytywne zobowiązania zaciągnięte przez klientów.
 • BIG, czyli Biuro Informacji Gospodarczej – w bazie widoczne są osoby prywatne, które mają dług większy niż 200 zł oraz firmy zadłużone na co najmniej 500 zł. Z BIG-u mogą korzystać tylko te instytucje, które mają podpisaną z nim umowę.
 • KRD to Krajowy Rejestr Długów – pokazuje osoby, które zalegają z płatnościami i z tego powodu nie są wiarygodne dla banków.
 • KBIG to Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej– biuro gromadzi dane na temat zobowiązań osób prywatnych i podmiotów gospodarczych. Podobnie jak BIK zawiera wpisy pozytywne oraz negatywne.
 • ERIF Biuro Informacji Gospodarczej, IDT – Krajowa Informacja Długów Telekomunikacyjnych czy Rejestr Dłużników KIDTBIG SA – to mniej znane bazy, z których korzystają nieliczne banki.

Uzyskanie negatywnego wpisu nie jest trudne, wystarczy niewielkie zadłużenie, np. zaległe mandaty czy nieuregulowane rachunki za prąd. Niestety, pozbycie się wpisu nie jest już takie proste i trwa minimum kilka lat.

Jak otrzymać pożyczkę na dowód bez sprawdzania baz?

Pozabankowe firmy pożyczkowe działają na nieco innych zasadach niż banki. Cały proces pożyczkowy jest szybki, niewymagający, zajmuje kilkanaście minut. Aby złożyć wniosek o pożyczkę, wystarczy wybrać parabank, wejść na jego stronę i dokładnie zapoznać się z oferowanymi produktami. Osoby zainteresowane powinny wybraćpożyczkę na dowód bez sprawdzania baz,a następnie wypełnić formularz osobowy (szerzej o całej procedurze m.in. tutaj: https://poradynacodzien.pl/szybka-pozyczka-bez-sprawdzania-zdolnosci-kredytowej/). Trzeba w nim podać takie dane jak:

 • Imię i nazwisko,
 • Adres,
 • Datę i miejsce urodzenia,
 • Aktywny numer telefonu komórkowego,
 • Adres poczty elektronicznej,
 • Numer PESEL,
 • Numer osobistego konta bankowego,
 • Numer i datę ważności dowodu osobistego,
 • W przypadku obcokrajowca dokument, potwierdzający prawo do stałego pobytu.

Po odesłaniu formularz jest dokładnie sprawdzany przez parabanki, a następnie przeprowadzana jest weryfikacja tożsamości klienta. Proces ten pozwala wykryć oszustów, którzy podszywają się pod inne osoby. Aby sprawdzić zgodność danych, pożyczkobiorca musi wysłać zdjęcie lub skan dowodu oraz zrobić przelew jednogroszowy. Nowoczesne parabanki weryfikują tożsamość za pomocą specjalnej aplikacji, która łączy się z kontem klienta. To bezpieczna i szybka metoda, która przyśpiesza cały proces pożyczkowy. Jeżeli dane są zgodne, tworzona jest umowa pożyczkowa. Firma pozabankowa wysyła ją maile do klienta. Przed akceptacją klient powinien się z nią dobrze zapoznać, sprawdzić wpisane kwoty, otworzyć załączniki. Jeżeli wszystko jest jasne, można podpisać dokument. Zaraz po tym następuje wypłata pieniędzy i kończy się proces pożyczkowy.

Jak wybrać najkorzystniejszą pożyczkę na dowód bez sprawdzania baz?

Oferta pożyczek bez sprawdzania baz jest coraz szersza. Nie warto jednak decydować się na pierwszą ofertę, lepiej dokładnie sprawdzić kilka propozycji i wybrać tę, która będzie najbardziej opłacalna. W wyborze mogą pomóc rankingi lub porównywarki, które w jednym miejscu skupiają sprawdzone, legalne firmy. Za ich pomocą można porównać takie parametry jak:

 • RRSO, czyli Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania,
 • Opłaty dodatkowe,
 • Prowizje,
 • Minimalna oraz maksymalna suma zaciągnięcia pożyczki,
 • Wysokość miesięcznej raty,
 • Możliwość zmiany okresu kredytowania,
 • Doświadczenie i opinie o firmie pożyczkowej,
 • formalności potrzebne do otrzymania pożyczki bez sprawdzania baz,
 • Kary wynikające z nieterminowej spłaty zadłużenia.

Pożyczki na dowód bez sprawdzania baz to bezpieczne rozwiązanie,z którego warto skorzystać w kryzysowej sytuacji. Warto jednak pamiętać, że tego typu produkty nie powinny służyć realizacji zachcianek. Czasami lepiej zaoszczędzić, odłożyć pieniądze, pożyczyć od rodziny, a pożyczki bez baz wykorzystać tylko wtedy, gdy nie będzie innej możliwości.

Dodaj komentarz