Prowadzisz firmę? Naucz się radzić sobie ze stresem

Prowadzisz firmę? Naucz się radzić sobie ze stresem

Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia. Towarzyszy nam od najmłodszych lat a umiejętność radzenia sobie z tym bodźcem może zdecydowanie poprawić nasze komfort życia. Wypadające włosy czy otyłość to tylko niektóre przypadłości, które mogą spotkać osobę, która nie potrafi poradzić sobie z nadmiarem stresu a ten jest przecież dla osób prowadzących własne firmy częstym doświadczeniem.

Stres a wypadanie włosów – czy można temu przeciwdziałać?

W trakcie silnego stresu nasz organizm zaczyna produkować różne hormony, które nie zawsze działają na nas tak, jakbyśmy tego chcieli. Jednym z większych problemów osób, które nadmiernie się stresują jest problem z wypadaniem włosów. Łysienie przebiega w różnym tempie – dla wielu osób mocny stres związany z prowadzeniem firmy jest szybkim końcem ich dotychczasowej fryzury. Zwykło się mówić, że mądrej głowy włos się nie trzyma. Na ogół mądre głowy to osoby przedsiębiorcze, które zmagają się ze stresem każdego dnia. To chyba nie przypadek, że bardzo często dotyka ich problem łysienia.

Podstawą eliminacji wypadania włosów jest nauka radzenia sobie ze stresem. Ciągłe zamartwianie, brak optymizmu – to wszystko tylko pogłębia problem. Odpowiednia suplementacja takimi preparatami jak Profolan(https://dopilar.pl/recenzje/profolan-dla-mezczyzn/) może zapewnić bardzo dobre efekty ale to umiejętność radzenia sobie ze stresem jest kluczowa w walce z tym problemem.

Łysienie to nie jedyny problem, z którym mierzą się osoby zestresowane. Jeśli chodzi o łysienie to mamy jeszcze do dyspozycji genialny Profolan, w przypadku innych dolegliwości takiego dobrego rozwiązanie możemy nie znaleźć i jedynym wyjściem będzie psychoterapia lub samodzielna nauka radzenia sobie ze stresem.

Stres to również problem z utrzymaniem właściwej wagi ciała

Nerwy wielu osobom kojarzą się z ciągłym podjadaniem. Wiele osób w chwilach przeciążenia psychicznego ma ochotę na coś słodkiego – to prosty sposób do otyłości, z którą zmaga się wiele osób, które ze stresem radzą sobie w niewłaściwy sposób. Ciągłe podjadanie wcale nie prowadzi do zmniejszenia stresu – nie jest więc absolutnie żadnym wyjściem i nie należy go praktykować.

Takie postępowanie jest niezdrowe i nie przynosi żadnej korzyści! Jak widzisz stres to nie tylko wypadanie włosów ale także problemy z nadwagą. Nadwaga niestety może przynieść poważne konsekwencje takie jak nadciśnienie tętnicze czy cukrzyca. To poważne choroby, z którymi zmaga się tysiące osób, które cierpią na nadwagę spowodowaną stresem.

Niestety nie ma dobrych tabletek na odchudzanie, które tak jak Profolan w przypadku łysienia ochronią nasz organizm przed nadwagą. Tutaj potrzeba zmian w stylu życia i poważnej korekty dietetyka, by szybko pozbyć się zbędnych kilogramów.

Jak radzić sobie ze stresem by włosy nie wypadały i waga nie rosła?

Jeśli prowadzisz własną firmę to z całą pewnością nie masz zbyt dużo wolnego czasu. Niestety bez odpoczynku trudno zapomnieć o obowiązkach i odciąć się od pracy. Praca generuje stres a stres nie pozwala ci normalnie żyć. Co więc zrobić, by rozprawić się z tym problemem raz na zawsze?

Musisz wygospodarować odpowiednią ilość wolnego czasu, który spędzisz z rodziną lub na ulubione aktywności fizyczne. Nic nie działa tak na stres jak wysiłek fizyczny. Nasz umysł nie jest w stanie myśleć o 2 rzeczach w tym samym momencie. Jeśli skupisz się na przyjemności to zapomnisz o wszystkich problemach i odpoczniesz.

To najlepszy sposób na poradzenie sobie z największym stresem – ta banalna metoda sprawi, że poczujesz się lepiej, wypoczniesz i na kolejny dzień pracy będziesz przygotowany jak trzeba. Pamiętaj, by dbać o relaks i wypoczynek. To niezwykle ważne w kontekście braku problemów, które może powodować stres. Musisz wiedzieć, że wypadanie włosów czy otyłość to tylko dwie z wielu możliwości, które może zaatakować nadmierny stres.

Odpowiednie podejście do sytuacji, które wywołują w nas stres poprawi nasz komfort życia i sprawi, że będzie ono zdecydowanie przyjemniejsze. Jeśli opisywane tu sposoby nie przynoszą ulgi powinieneś zwrócić się o pomoc do specjalisty, którym w tym przypadku będzie psychoterapeuta.

Dodaj komentarz