Multikredyt.pl – od czego zacząć starania o kredyt hipoteczny?

Multikredyt.pl – od czego zacząć starania o kredyt hipoteczny?

Marzysz o własnym mieszkaniu, ale nie wiesz skąd wziąć pieniądze? Najpopularniejszym i jednocześnie najlepszym rozwiązaniem jest kredyt hipoteczny. Ten produkt bankowy pozwala na sfinansowanie wymarzonych czterech kątów. Należy jednak pamiętać, że jest to zobowiązanie na lata, dlatego wybór dopasowanej oferty jest niezwykle istotny. Od czego zacząć starania o kredyt hipoteczny? 

Określ swoje cele 

Od czego zacząć starania o kredyt hipoteczny? W pierwszej kolejności musisz określić swoje cele. Czy masz już jakieś mieszkanie na oku? Jaką kwotę chcesz uzyskać? Czy posiadasz wkład własny i jeśli tak, to w jakiej wysokości? Bardzo ważnym pytaniem, którego również nie możemy pominąć, jest w jakim czasie chcemy kredyt hipoteczny spłacić. Między innymi od tego będą uzależnione miesięczne raty spłaty. Im dłuższy okres spłaty, tym niższe raty. 

Żeby kredyt hipoteczny był dla nas naprawdę korzystny, musimy znaleźć idealnie dopasowaną ofertę. Do czego? Przede wszystkim do naszych możliwości finansowych, czyli zarobków oraz wydatków związanych z codziennym życiem. Jak to zrobić? 

Wybierz najlepszą ofertę z doradcą kredytowym

Kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem finansowym, które będzie towarzyszyć nam latami. Dlatego nie możemy wybrać pierwszej lepszej oferty. Pochopna i nieprzemyślana decyzja może przysporzyć nam niemałych kłopotów finansowych. Dlatego decydując się na kredyt hipoteczny warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Zaufany specjalista z Multikredyt.pl pomoże wybrać nam nie tylko najkorzystniejszą ofertę, ale także przeprowadzi nas przez cały etap uzyskiwania kredytu. Co ważniejsze ekspert kredytowy ma możliwość negocjacji warunków umowy na szczeblu decyzyjnym. Dzięki temu możemy uzyskać dużo atrakcyjniejszą ofertę. Samodzielnie nie mielibyśmy takiej opcji. 

Jak uzyskać kredyt hipoteczny? 

Żeby uzyskać kredyt hipoteczny musisz posiadać zdolność kredytową oraz wkład własny. Wkład własny przy kredycie hipotecznym jest zabezpieczeniem dla obydwu stron transakcji. Dzięki niemu wartość nieruchomości, zawsze będzie większa od kwoty kredytu. W 2021 roku wkład własny wynosi 20 proc., co oznacza, że przykładowo przy kwocie kredytu na 200 000 zł, musimy posiadać 40 000 zł wkładu własnego. 

Bardzo ważna jest także zdolność kredytowa. Bez niej uzyskanie kredytu będzie niemożliwe. Dlatego ubiegając się o kredyt hipoteczny zadbaj o swoją historię. Zamknij niepotrzebne karty kredytowe i spłać zaległe zobowiązania. Poprawiając swoją zdolność kredytową, zwiększasz szanse na uzyskanie kredytu. 

Dodaj komentarz