Mieszalnik do betonu do ładowarki i jego eksploatacja

Mieszalnik do betonu do ładowarki i jego eksploatacja

Zakup mieszalnika do ładowarki dla firmy budowlanej, w wielu przypadkach okazuje się być bardzo rozsądną inwestycją. Przynosi ona w firmie bardzo dużo, realnych korzyści. Przede wszystkim pozwala na sprawne przygotowywanie betonu bezpośrednio na placu budowy. Ogranicza tym samym koszty i straty czasowe, związane z korzystaniem w tym zakresie z usług zewnętrznej betoniarni. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej kwestii wyboru odpowiedniego mieszalnika. Dzięki temu bowiem z całą pewnością skorzysta cała firma, poprzez sprawniejszą i szybszą realizację usług.

Mieszalnik do ładowarki a jego właściwy wybór.

Pierwszą i najważniejszą kwestią, będzie tutaj właściwy wybór mieszalnika. W celu jego dokonania, najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w salonie autoryzowanego przedstawiciela producenta. Umożliwi nam to, dokonanie bezpiecznego zakupu mieszalnika. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby sprzedawca precyzyjnie dopasował mieszalnik do betonu, jaką posiadamy w firmie. Najważniejszą kwestią jest tutaj dopasowanie mieszalnika względem masy własnej ładowarki. Chodzi o to, aby ładowarka była w stanie utrzymać mieszalnik wypełniony betonem, a zbyt mała maszyna może sobie z tym nie poradzić. Co więcej, ładowarka z łyżką wypełnioną mokrym betonem musi jeszcze mieć możliwość sprawnego poruszania się. W przypadku zbyt niskiej wagi, będzie to po prostu niemożliwe.

Wraz z mieszalnikiem do betonu do ładowarki, sprzedawca dostarczy nam także płytę adaptacyjną. Pozwala ona na bezproblemowe podłączenie łyżki do naszego modelu ładowarki. W przypadku innych ładowarek zaś, trzeba będzie zaopatrzyć się w nowe płyty adaptacyjne.

Eksploatacja łyżki z mieszalnikiem do betonu.

Aby skutecznie eksploatować łyżkę z mieszadłem do betonu, trzeba przede wszystkim prawidłowo przeprowadzić jej montaż. Najważniejszą kwestią jest umiejętne zamontowanie płyty adaptacyjnej. Poza tym, sam montaż, czy też późniejszy, ewentualny demontaż, zajmuje dosłownie kilka chwil. W ciągu piętnastu minut można całkiem sprawnie przeprowadzić demontaż starej łyżki i montaż łyżki z mieszalnikiem do betonu.

Przygotowywanie betonu jest w tym przypadku banalnie proste. Do łyżki wsypujemy składniki i uruchamiamy system mieszania. W czasie kiedy łyżka z mieszalnikiem będzie mieszać nasz beton, my możemy zając już jego rozprowadzaniem po placu budowy. Po prostu możemy już pomału podjeżdżać na miejsce dystrybucji betonu. Jest to więc bardzo korzystnym rozwiązaniem w przypadku rozległych terenów budowy. Ma to miejsce podczas budowy chodników drogowych, ogrodzeń, paneli akustycznych, linii wodociągowych oraz kanalizacyjnych. Wszędzie tam, gdzie od składu materiałów do miejsca wykorzystywania betonu będziemy mieć stosunkowo spory kawałek do pokonania. W takich przypadku łyżka z mieszadłem na ładowarce kotłowej będzie rozwiązaniem wręcz idealnym.

Dodaj komentarz