Jak oszczędzić na transporcie auta z Niemiec?

Jak oszczędzić na transporcie auta z Niemiec?

Może przyjść taki moment, że będziemy potrzebowali przetransportować samochód z Niemiec do Polski. Mowa tu zarówno o pojazdach powypadkowych, jak i nowych lub używanych samochodach zakupionych na miejscu z powodu korzystnej ceny. Nie chcemy jednak jeszcze bardziej powiększać sobie kosztów związanych z uszkodzonym samochodem czy też uczynić atrakcyjną cenę nieatrakcyjną po dodaniu wydatków związanych z zholowaniem auta do naszego kraju. Wobec tego jeśli potrzebna jest nam laweta Niemcy Polska, jak na niej oszczędzić? Czy holowanie Niemcy Polska zawsze będzie bardzo drogie?

Oszczędność poprzez samodzielne holowanie

Nie jest to ani skomplikowana, ani niszowa metoda. Bardzo wielu Polaków decyduje się na samodzielne zholowanie auta do Polski, chociaż ma to zastosowanie raczej w przypadku zakupu pojazdu, a nie transportu samochodu powypadkowego. W końcu wtedy po pierwsze liczy się czas, a po drugie możemy nie mieć przy sobie potrzebnych przedmiotów, takich jak linka holownicza czy chociażby drugie auto. Warto jednak pamiętać, że nawet jeśli możliwe jest samodzielne holowanie, nie będzie to zawsze najlepsze rozwiązanie. Poleca się je głównie wtedy, kiedy odległość do granicy i ta, którą będziemy musieli pokonać już po jej przekroczeniu jest stosunkowo niewielka. Podróżując w ten sposób na dłuższe dystanse, zwłaszcza nie mając dużego doświadczenia, jedynie prosimy się o wyrządzenie dalszych szkód pojazdowi czy nawet wywołanie kolejnego wypadku. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę, że holowanie jest niedozwolone między innymi na autostradach.

Alternatywa dla niemieckiej pomocy drogowej

laweta z NiemiecLaweta z Niemiec wbrew pozorom wcale nie musi być niemiecka. Korzystając z firm będących własnością naszych zachodnich sąsiadów narażamy się na bardzo wysokie rachunki, a do tego jeśli nie znamy języka niemieckiego znacznie trudniej nam będzie się z taką firmą dogadać. Dobrze jest zdać sobie sprawę z tego, że na terenie Niemiec swoje usługi oferują także polskie firmy zajmujące się pomocą drogową. Co oczywiste, zholują nam one samochód za znacznie niższą opłatą, a do tego nie będzie nam potrzebna znajomość żadnego języka obcego. Jeśli więc chcemy oszczędzić na przetransportowaniu pojazdu z Niemiec do Polski, czy to świeżo zakupionego czy zniszczonego w wypadku, ale nie chcemy ryzykować, polska laweta z Niemiec może być najlepszym wyborem.

Jak widać, przy holowaniu auta nie jesteśmy zdani jedynie na bardzo drogą niemiecką pomoc drogową. Nie każdy będzie w stanie sam zholować samochód, ale za to znalezienie danych zajmującej się tym polskiej firmy, która działa również na terenie Niemiec nie powinno być dla nikogo problemem.

Artykuł powstał we współpracy z firmą pomoc drogowa De https://www.pomoc-drogowa-laweta-niemcy.com.pl/. Potrzebna Ci laweta Niemcy Polska, laweta Niemcy Holandia, laweta Niemcy Dania czy laweta Niemcy Belgia wybierz nasze usługi.

Pomoc drogowa Niemcy numer telefonu znajdziesz na stronie internetowej.

Dodaj komentarz