Kiedy warto wziąć kredyt konsolidacyjny?

Kiedy warto wziąć kredyt konsolidacyjny?

Posiadasz na swoim koncie kilka zobowiązań finansowych? Spłaty zaczynają ci ciążyć, a ty nie wiesz jak poradzić sobie z tym problem? Rozwiązaniem może okazać się kredyt konsolidacyjny. Pochopnie podejmując decyzje kredytowe łatwo wpaść w spiralę zadłużeń. Czasem po prostu źle oszacujemy nasz budżet. Życia nie da się do końca przewidzieć, a sytuacja finansowa może się bardzo szybko zmienić. Często na gorsze. Posiadając kilka zobowiązań finansowych łatwo się w nich pogubić. Każde z nich najczęściej ma inną ratę kredytu oraz inne terminy spłaty. Taka sytuacja powoduje chaos. Jak go uporządkować? Rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny: co to jest?

Kredyt konsolidacyjny jest kredytem celowym. Jaki jest jego cel? Przeznaczony jest na spłatę dotychczasowych zobowiązań finansowych. Tym sposobem pozbywamy się zaległych kredytów i zostajemy z jednym. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu uzyskujemy jedną ujednoliconą ratę, zamiast kilku różnych. Kredytobiorca samodzielnie ustala, które zobowiązania finansowe decyduje się połączyć. Oznacza  to, że to ty zdecydujesz co chcesz poddać konsolidacji, a co nie. 

Co mogę konsolidować?

Konsolidacji podlegają głównie kredyty bankowe, takie jak kredyt gotówkowy, na samochód, ratalny, mieszkaniowy, a nawet debet w rachunkach. Coraz częściej banki decydują się na udzielanie kredytu konsolidacyjnego również na pożyczki pozabankowe. Należą do nich pożyczki udzielane przez prywatne firmy, czyli tak zwane parabanki.  

Decydując się na kredyt konsolidacyjny trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim należy obliczyć, czy nowa miesięczna rata kredytu jest mniejsza od sumy pozostałych zobowiązań finansowych. W końcu zależy nam na odciążeniu budżetu domowego. Wybierając kredyt konsolidacyjny przejrzyj przynajmniej kilka ofert. Upewnij się, że ta na którą się decydujesz jest najkorzystniejsza. Tutaj najlepiej jest skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Specjaliści ze Spłata Pożyczek PL pomogą wybrać ofertę dopasowaną do twoich potrzeb i przeprowadzą cię przez cały proces udzielania kredytu krok po kroku. 

Kiedy warto wziąć kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny przeznaczony jest dla osób zadłużonych, które mają problem ze spłatą dotychczasowych zobowiązań finansowych. Jeśli czujesz, że obecne raty cię przytłaczają i masz problem ze spłatą, to rozwiązanie w postaci kredytu konsolidacyjnego jest właśnie dla ciebie. Kredyt konsolidacyjny warto wziąć w przypadku spłacania wielu kredytów i pożyczek naraz. To też dobre rozwiązanie, kiedy w twoje zobowiązania finansowe wkradł się chaos. Biorąc kredyt konsolidacyjny pozbędziemy się zaległych kredytów i zostaniemy z jedną, wygodną do spłaty ratą. Dodatkowo dzięki wydłużeniu okresu spłaty mamy możliwość zmniejszenia miesięcznej raty. 

Dodaj komentarz