Dwukolorowy garnitur – kiedy go włożyć?

Dwukolorowy garnitur – kiedy go włożyć?

Coraz częściej w modzie męskiej pojawia się zestawienie dwukolorowych garniturów, czyli sytuacja, w której spodnie mają inny kolor niż marynarka. Profesjonalnie takie połączenie nazywamy zestawem skoordynowanym, który zgodnie z zasadą przeznaczony jest na mniej oficjalne okazje. Niektórzy projektanci idą o krok dalej i nie tylko mieszają ze sobą różne kolory, ale także materiały. Kiedy możemy pozwolić sobie na włożenie garnituru dwukolorowego?

Garnitur dwukolorowy na co dzień

Na wieszakach najczęściej można spotkać już gotowe zestawy garniturów dwukolorowych. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taki duet skomponować samemu. Wystarczy tylko odrobina wyczucia stylu i szeroki asortyment, na przykład taki jak na Modini.pl. Garnitur dwukolorowy, to dobry wybór na co dzień, na przykład jako outfit do pracy. Jest on idealnym balansem pomiędzy elegancją a luzem. Taki zestaw świetnie zastąpi tradycyjny szary komplet i z całą pewnością pozwoli wyróżnić się na tle innych. Obecnie coraz więcej firm odchodzi od sztywnego dress codu i pozwala pracownikom na stroje nieco mniej oficjalne, chociaż dalej eleganckie i reprezentatywne. Wybór dwukolorowego garnituru sprawdzi się także na rodzinne spotkania, czy święta. Tutaj też można pobawić się warstwami. Dwukolorowe wełniane garnitury to świetna okazja do założenia kamizelki, która doskonale wygląda pod marynarką. 

Jakie kolory ze sobą łączyć? 

Tradycyjnym zestawem jest granatowa marynarka i szare spodnie, a do tego biała koszula. W twojej szafie mogą pojawić się także takie połączenia, jak kolor bordowy z granatem, oraz szarość z bielą. Wielu panów równie dobrze wygląda w brązach, o których obecnie trochę się zapomina. Brązowa marynarka w kratę świetnie skomponuje się z jasno-granatowymi spodniami i brązowymi dodatkami, np. spinkami do mankietów, ciekawe połączenia można znaleźć na Modini.pl. Taką stylizację można skompletować także z muchą lub poszetką. W dwukolorowym garniturze, uzupełnionym o eleganckie dodatki można wybrać się nawet na wesele. Zestawy dwukolorowe coraz częściej można zauważyć na ślubach i weselach. Nie koniecznie na panach młodych, ale świadek lub gość jak najbardziej może pozwolić sobie na takie połączenie. Za to w cieplejsze miesiące doskonale sprawdzą się jasne zestawy. Beżowe spodnie, granatowa marynarka i biała koszula, która nadaje stylizacji lekkości, to idealny komplet na letnie okazje. Natomiast w chłodniejsze pory roku warto połączyć bordo z granatem lub z szarością.

Dodaj komentarz