Kwitnący biznes pisania prac na zlecenie

Kwitnący biznes pisania prac na zlecenie

W dzisiejszych czasach wielu naszych rodaków decyduje się na naukę w szkolnictwie wyższym, co oczywiście w wielkim stopniu dziwić nas nie może, gdyż trzeba podkreślić, że możliwości, jeśli chodzi o studia wyższe, jest dziś mnóstwo. W związku z tym iż powstało obecnie wiele szkół wyższych w sektorze prywatnym, nie ma większego problemu z tym, aby dostać się do takiej szkoły. Oczywiście przekłada się to na liczbę magistrów, czy inżynierów, których w Polsce mamy bardzo wielu. To z kolei wpływa na rynek pracy, albowiem dziś tytuł magistra, inżyniera czy nawet doktora nie gwarantuje nam żadnej posady, a jeżeli już uda nam się znaleźć pracę to i tak bardzo często pracujemy poza branżą, w której kierunku się kształciliśmy. Jednakże nie chcielibyśmy pisać tutaj o tym, jak zły wpływ na sytuację na rynku mają takie placówki wyższe, ale o tym, jak pisać prace, które są elementem obowiązkowym, podczas egzaminu końcowego.

Praca naszego autorstwa

Wielu uczniów zapewnia, że prace dyplomowe czy też magisterskie przygotowali osobiście, co nie jest do końca, a niekiedy w całości prawdą. Możemy powiedzieć z pełnym przekonaniem, że obecnie tylko mały odsetek decyduje się na pisanie prac na własną rękę i jeżeli już tak jest to ma to miejsce na kierunkach raczej dość ogólnych, w których podczas pisania pracy nie musimy się zbytnio zagłębiać w szczegóły. Największy problem sprawiają kierunki takie jak filozofia czy też teologia, gdzie do sprawy trzeba podejść w inny sposób, nie koniecznie ściśle merytoryczny, ale odbiegający od narzuconego schematu. W takiej sytuacji pisanie pracy teologicznej często zlecamy osobie trzeciej lub firmie, które się tym zajmują na co dzień. Dziś takich firm w Polsce jest całe mnóstwo, a więc nie ma żadnego problemu z tym, aby na rynku ją znaleźć. I mimo iż jest to ogólnie proceder nielegalny, to w przepisach prawa takie firmy figurują, jako te niosące pomoc studentom, a nie piszące im prace, od których zależy ich przyszłość.

Cena

Pozostaje zadać sobie pytanie, ile za takie prace będziemy musieli zapłacić. Trudno jest na ten temat jednoznacznie odpowiedzieć, a cena uzależniona jest przede wszystkim od tego, jaki to ma być rodzaj pracy oraz jej tematyka. Im praca bardziej skomplikowana, tym oczywiście jej cena jest wyższa. Ceny wahają się tutaj od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Rozbieżność jest więc ogromna.

Dodaj komentarz