Jak zarabiać na blogu?

Jak zarabiać na blogu?

Prowadzenie bloga wynika często z naszych pasji. Dzielimy się z dedykowaną społecznością w sieci, naszymi doświadczeniami, w ramach konkretnych zainteresowań. Tematyka może być różnorodna. Często są to zagadnienia takie jak: podróżowanie, fitness, zdrowe odżywianie, motoryzacja, finanse, zarabianie w sieci i wiele, wiele innych. Jeżeli uda nam się stworzyć wokół naszego bloga wystarczająco dużą społeczność, warto pomyśleć jak zacząć na nim zarabiać. Na początku może to być dodatkowy dochód ale jeżeli podejdziemy do kwestii blogowania profesjonalnie, wówczas jest szansa na zbudowanie wokół naszej pasji (ale nie tylko) ciekawego i dochodowego biznesu.

Tematyka bloga.

Tematyka bloga jest kluczowa w kontekście społeczności jaką możemy wokół niej zgromadzić. Im szersza społeczność, tym większe szanse na zaoferowanie produktów do sprzedaży zgodnych z tematyką naszego internetowego pamiętnika. Jeżeli opisujemy nasze pasję podróżnicze możemy zaoferować poradniki oraz przewodniki. Jeśli nasz blog dotyczy zdrowego odżywiania, wówczas możemy włączyć od oferty ćwiczenia, opis diety czy wyspecjalizowane plany treningowe. Warto przemyśleć zatem o czym będziemy pisać i z góry nie określać tylko jednego tematu. Czy to wystarczy? Poniżej kilka wskazówek i pomysłów by przejść ze słów do czynów.

Kluczowe działanie.

Kilka poniższych działań pozwoli zwiększyć ruch na naszym blogu a następnie zbudować listę adresową potencjalnych klientów, którym możemy zaproponować dodatkowe produkty. Dodatkowo umieszczenie płatnych reklam przyczyni się do wzrostu zysków z naszego bloga. Kluczowe działanie zatem to:
– zbudowanie autorytetu na rynku aby zwiększyć linkowanie do naszego bloga
– optymalizacja artykułów w kontekście SEO, tak by były widziane przez wyszukiwarki
– częste promowanie nowych treści
– promowanie na Facebook’u i Instagramie
– sprzedaż produktów związanych z tematyką bloga
– śledzenie fraz z jakich nasi czytelnicy wchodzą na bloga
– śledzenie fraz, w kontekście popularności w googl’e
– wykorzystanie potencjału społeczności innych blogerów linkujących do nas

Wyżej wymienione działania mają na celu zbudowanie ruchu na naszym blogu oraz szerokiej społeczności. Dzięki temu zbudujemy listę adresową naszych potencjalnych klientów, którym będziemy mogli zaoferować produkty zgodne z tematyką naszego bloga. W ten sposób zaczniemy zarabiać na sprzedaży oraz reklamie, której podstawą będzie treść naszego bloga oraz jej regularna promocja.

Dodaj komentarz