Dlaczego warto zainwestować w oświetlenie led?

Dlaczego warto zainwestować w oświetlenie led?

Oświetlenie led stałą się doskonałą alternatywą dla standardowych żarówek, które nie tylko pochłaniają znacznie więcej energii, ale w pewnym sensie stały się pod wieloma względami nieopłacalnym przeżytkiem. Wynalazek amerykańskiego inżyniera na przestrzeni kilkudziesięciu lat zyskał zasłużoną renomę i stał się w wielu miejscach standardem. Nic w tym jednak dziwnego, biorąc pod uwagę szereg zalet i możliwości oświetlenia ledowego. Ten niezwykły wynalazek opierający się na diodzie emitującej światło słusznie zajął miejsce standardowego oświetlenia. Dlaczego warto zainwestować w ledy?

Ledy to możliwość oszczędzania

Wiele zależy od skali oraz indywidualnych potrzeb. Rachunki za prąd w niewielkim mieszkaniu nie są tak zatrważające, jak w przypadku dużych zakładów pracy. Wówczas poszukiwanie tańszych rozwiązań nabiera sensu. Oświetlenie ledowe to niebywały przeskok z oświetlenia klasycznego, ponieważ zużycie energii w tym wypadku jest mniejsze o przynajmniej osiemdziesiąt procent. Nie powinien wobec tego nikogo martwić fakt, że tego rodzaju oświetlenie jest znacznie droższe, ponieważ już pierwszy rachunek za prąd pokaże nam, jak wiele będziemy w stanie zaoszczędzić każdego miesiąca.

Ledy są niemal nieśmiertelne

Trudno nie spojrzeć na oświetlenie ledowe, jak na produkt, którego żywotność nigdy się nie kończy. Oczywiście, i ono ma swoje ograniczenia, aczkolwiek szacuje się, że jedna żarówka jest w stanie działać nawet do kilkudziesięciu tysięcy godzin, co w przełożeniu oznacza nawet kilka lat. Jednorazowa inwestycja w nieco droższy produkt nie jest zatem złym wyborem. Wręcz przeciwnie. Oznacza oszczędność opiewającą na sporą kwotę w perspektywie kolejnych lat.

Ledy nie potrzebują czasu

Kolejną zaletą tego rodzaju oświetlenia jest fakt, że tuż po włączeniu żarówki osiągamy pełną moc światła w przeciwieństwie do żarówek energooszczędnych, które na ogół potrzebują dłuższej chwili, by rozświetlić pomieszczenie pełnym blaskiem. Co więcej, ledy nie nagrzewają się tak bardzo jak klasyczne żarówki. Owszem, osiągają nieco wyższą temperaturę, ale nigdy nie będą źródłem gorąca, które może w efekcie doprowadzić do poparzenia lub powstawania ciemniejszych plam w swoim najbliższym otoczeniu. Co więcej, oświetlenie led to propozycja dla osób, które nie pozostają obojętne na kwestie związane z dbałością o środowisko. Mniejsze zużycie energii to działanie na rzecz całej naszej planety. Warto wobec tego wziąć pod uwagę ten aspekt podczas poszukiwań idealnego rozwiązania do domu lub miejsca pracy.

 

Dodaj komentarz