Inwestowanie w nieruchomości – czy dalej się to opłaca?

Inwestowanie w nieruchomości – czy dalej się to opłaca?

Jest wielu przedsiębiorców, którzy mają odłożoną sporą sumę oszczędności, ale nie wiedzą, w jaki sposób mogliby dobrze ją wykorzystać. Ciekawą możliwością jest inwestowanie w nieruchomości. Czy to się nadal opłaca?

Kawalerka w mieście

W dużych miastach, takich jak Łódź, Wrocław czy Kraków, nie brakuje młodych studentów, nie posiadających jeszcze własnego mieszkania. Takie osoby poszukują wygodnego lokum na wynajem, w którym mogliby mieszkać na czas studiów. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się kawalerki, a także niewielkie mieszkania dwupokojowe.

Kawalerka w dużym mieście to świetny biznes, gdyż nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu i przynosi regularne zyski. Mieszkanie praktycznie samo na siebie zarabia, a obowiązki inwestora ograniczają się do płacenia rachunków (chociaż czasami także to należy do obowiązków najemcy) oraz ewentualnych napraw, co w przypadku nowych nieruchomości zdarza się raczej rzadko.

Nietrudno jest znaleźć najemców w miastach, gdzie żyje wielu młodych ludzi. Kawalerka do wynajęcia to idealna propozycja dla studentów, singli oraz par, które jeszcze nie mają dzieci. Zakup kawalerki nie jest bardzo wysokim kosztem. Niewielkie mieszkanie w taniej dzielnicy można kupić już za niewiele ponad 150 tysięcy złotych.

Apartamenty w górach i nad morzem

Inwestowanie w nieruchomości położone w miejscach atrakcyjnych turystycznie to świetny pomysł na biznes! Nie tylko będzie przynosił pewne zyski i szybki zwrot inwestycji, ale też stanowi świetne zabezpieczenie własnych środków finansowych. Niestety, jest jeden minus tego rozwiązania- apartamenty nad morzem i w górach są zazwyczaj bardzo drogie! Dlatego też zdecydować się mogą na nie tylko osoby, które posiadają duże środki finansowe, lub mają możliwość, aby wziąć kredyt na dużą sumę.

Apartamenty nad morzem są dostępne nie tylko w sezonie, ale też przez cały rok. Wiele z nich znajduje się w luksusowych obiektach, oferujących mnóstwo udogodnień dla gości. Dzięki temu, pobyt nad morzem może być atrakcyjny nawet w środku zimy!

Apartamenty w górach mogą liczyć na powodzenie wśród turystów przez cały rok. Zarówno latem, jak i zimą, czeka tu na nich wiele atrakcji. Tak jak nad morzem, także w górach powstaje coraz więcej luksusowych hoteli, w których można kupić apartament na własność.

Inwestowanie w nieruchomości to długofalowy biznes, który może nie zwróci się szybko, ale za to jest pewnym sposobem na ulokowanie kapitału. Ceny mieszkań od lat nie spadają, wręcz przeciwnie, stopniowo wzrastają, wraz z wysokością średnich zarobków w Polsce. Dlatego też warto pomyśleć o tym,

Dodaj komentarz