Firmy bukmacherskie w Polsce – rosnący rynek

Firmy bukmacherskie w Polsce – rosnący rynek

Jak pokazują statystyki rynek zakładów wzajemnych w naszym kraju przeżywa prawdziwy rozkwit. Firmy działające w zgodzie z założeniami Ministerstwa Finansów, posiadające odpowiednią licencje na prowadzenie zakładów rozwijają się dynamicznie. Związane jest to z zablokowaniem dostępu do zakładów online prowadzonych przez firmy z innego kraju, rejestrowane w rajach podatkowych. Jak pokazują statystki takich graczy, którzy z takich zakładów korzystali było w naszym kraju bardzo wiele. Zamknięcie tego rynku stało się szansą dla firm działających w naszym kraju legalnie. Dzięki rozwojowi zakładów online firmy te miały okazje do zbudowania pokaźnego rynku, na którym walczą o graczy. A jak się okazuje chętnych do tego, by nieco z tego tortu wyrwać dla siebie z roku na rok jest coraz więcej.

Firmy bukmacherskie w Polsce

W naszym kraju jeszcze kilka lat temu firmy bukmacherskie kojarzyły się przede wszystkim z funkcjonującymi naziemnie punktami, gdzie można było obstawić zakłady sportowe. Profesjonał zmieniony na Fortunę oraz STS to dwie najczęściej kojarzone z zakładami firmy. Pojawienie się jednak pomysłu na zakłady online sprawiło, że firmy bukmacherskie weszły na nieco inny poziom swojej działalności, miały dużo szersze możliwości, by skutecznie się rozwijać. Jednocześnie doszło do tego zamknięcie firm działających w naszym kraju nielegalnie, co dodatkowo dało jeszcze kolejne możliwości walki o nowych klientów. Nie powinno więc być zaskoczenia, że zaczęły pojawiać się nowe firmy, które starały się o uzyskanie licencji od Ministerstwa Finansów. I jak się okazuje zrobiły to skutecznie, rynek zakładów wzajemnych w tej chwili jest już rzeczywiście bogaty w różne propozycje.

Stale powiększająca się oferta

Poza wymienionymi już firmami Fortuną i STS na rynku znajdziemy jeszcze kilka podmiotów oferujących zakłady wzajemne. Wśród nich rozwijającą się prężnie markę LV Bet, która ma w tej chwili prawdopodobnie najszerszą ofertę jeśli chodzi o zróżnicowanie zakładów. Poza nią na rynku pojawiły się również takie podmioty jak TotalBet, PZBuk, eToto, Millenium. Regularnie możemy również słyszeć o staraniach prowadzonych przez firmy z innych krajów, które również chcą pojawić się na naszym rynku. Gracze oczekują na powrót takich firm Bet365, Bwin, Betclic. Muszą jednak liczyć się z tym, że nawet jeśli te podmioty ze swoją ofertą wrócą na polski rynek nie będzie już szans na grę bez podatku. Uzyskanie licencji na prowadzenie zakładów w Polsce zawsze będzie związane z wymogiem odprowadzenia podatku w wysokości 12% i podatku w wysokości 10 procent od każdej wygranej powyżej 2280zł.

Dodaj komentarz