Konto firmowe – na co zwrócić uwagę podczas jego zakładania?

Konto firmowe – na co zwrócić uwagę podczas jego zakładania?

Posiadanie konta firmowego to jedna z podstawowych rzeczy, jeśli chodzi o prowadzenie działalności gospodarczej. W większości przypadków jest ono niezbędne do tego, aby móc ewidencjonować obroty gospodarcze. W niektórych sytuacjach dopuszcza się możliwość używania konta osobistego, jednak na dłuższą metę może to nie być zbyt wygodne. Jeśli właśnie stoisz przed wyborem najlepszego konta bankowego dla swojej firmy, to dobrze trafiłeś!

Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek i rad odnośnie do tego, na co zwrócić uwagę przeglądając oferty banków. Jak obniżyć koszty za prowadzenie rachunku? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Jak wybrać dobre konto firmowe?

W internecie i telewizji nie brakuje reklam banków, które zachwalają swoje produkty dla firm. Kredyty czy konta firmowe to na ten moment możliwości, które można znaleźć w każdym banku. Nie da się ukryć, że instytucje finansowe zabiegają między sobą o klientów biznesowych. Z tego względu jak najbardziej próbują oni przekonać ich swoją ofertą.

Na znalezienie idealnego konta firmowego warto poświęcić trochę więcej czasu. Nie warto jest, decydować się na pierwszą napotkaną ofertę, która przekonała nas chwytliwą reklamą. Pozornie niewielkie różnice między produktami z różnych banków mogą decydować o Twoim zadowoleniu z korzystania z danego produktu. Aby konto firmowe Ci się opłacało, zwróć uwagę na:

Opłata za prowadzenie konta

Wybierając konto bankowe dla swojej firmy, zwróć uwagę, jaką opłatę pobiera dany bank za prowadzenie rachunku. Czasem jest to kilka złotych, ale w niektórych instytucjach można spotkać się z opłatami wynoszącymi nawet kilkadziesiąt złotych. Wiele banków rezygnuje z pobierania tego typu opłaty, jeśli klient spełni kilka warunków. Takim warunkiem może być np. to aby przedsiębiorca wykonał przynajmniej kilka transakcji bezgotówkowych w miesiącu.

Opłaty za przelewy

Jeśli wiesz, że w Twojej firmie będzie wykonywało się bardzo dużo przelewów (nawet kilkaset miesięcznie), to jest to kwestia, na którą koniecznie musisz zwrócić uwagę. Dlaczego? Ponieważ jeśli każdy przelew miałby Cię kosztować, chociażby 50 groszy, to może się uzbierać całkiem pokaźna suma, która trafi w ręce banku. Wybieraj tylko te oferty, w których wykonywanie określonej liczby przelewów 100, 500, 1000 jest całkowicie darmowe.

Rankingi kont firmowych

Jeśli chcesz przyśpieszyć cały proces szukania konta firmowego, to wpisz w wyszukiwarkę frazę „konta firmowe ranking”. Warto jest korzystać z takich zestawień, ponieważ w jednym miejscu będziesz mógł poznać oferty z różnych banków i wybrać tę najlepszą. To duże ułatwienie w procesie wybierania konta dla firmy.

Opłata za kartę płatniczą

Większość banków rezygnuje z pobierania miesięcznej opłaty za kartę płatniczą – mimo wszystko warto to sprawdzić. Podobnie jak w przypadku kont osobistych, do konta firmowego także przypisana jest karta płatnicza.

Dodaj komentarz