Jak znaleźć pieniądze na własny biznes?

Jak znaleźć pieniądze na własny biznes?

Decyzja o porzuceniu etatu i założeniu własnej działalności gospodarczej dla wielu osób stanowi krok milowy w kierunku uzyskania niezależności finansowej. Niestety, zanim firma zacznie przynosić pokaźne zyski, najpierw trzeba samemu zainwestować w nią spore pieniądze. Brak odpowiedniej ilości funduszy dla wielu osób może stanowić barierę nie do przekroczenia, przez którą nigdy nie zdecydują się na założenie i prowadzenie własnego biznesu.

Pieniądze od pierwszego dnia działalności

Na całe szczęście kredyt dla firm już od pierwszego dnia działalności udzielany jest obecnie przez wiele banków funkcjonujących na polskim rynku finansowym. Możliwość uzyskania takiej pomocy finansowej tysiącom przedsiębiorców pozwala na spełnienie marzeń o otworzeniu własnej firmy. Jeszcze przed zarejestrowaniem swoich danych w Centralnej Ewidencji i Informacji Gospodarczej warto zainteresować się, jakie dokładnie wymagania należy spełnić, aby uzyskać kredyt dla firm.

Garść formalności

Ubiegając się o kredyt dla firm, należy spełnić podobne wymagania co przy innego rodzaju instrumentach finansowych, takich jak pożyczki czy kredyty konsumenckie. W pierwszej kolejności trzeba zadbać o to, by posiadać zdolność kredytową. Każda instytucja bankowa posiada własną listę czynników, które wpływają na wysokość tej zdolności i wiarygodność osoby ubiegającej się o kredyt.

Fakt, że w jednym banku danej osobie odmówiono udzielenia kredytu nie oznacza automatycznie, że taki klient nigdzie nie ma szansy na uzyskanie pieniędzy. W wypadku braku zgody na kredyt dla firm, warto udać się do innej instytucji finansowej, która może oferować bardziej preferencyjne warunki współpracy. Aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie środków pieniężnych, można się jednak zawczasu dobrze przygotować. Wśród najlepszych sposobów na poprawienie swojej zdolności kredytowej zazwyczaj wymienia się:

  • rezygnację z wszystkich posiadanych kart kredytowych
  • uregulować w terminie wszystkie raty bieżących pożyczek i zaciągniętych kredytów
  • zadbać o spłacenie wszelkich zaległych rat, jeżeli takie istnieją
  • zamknąć wszystkie kredyty odnawialne w swoich rachunkach osobistych

Oferta dopasowana do klienta

Chociaż jeszcze kilka lat temu banki niechętnie zgadzały się na udzielanie kredytów początkującym przedsiębiorcom, obecnie sytuacja bardzo się zmieniła. Kredyt dla firm stał się popularnym instrumentem finansowych, dlatego można wybierać w ofertach proponowanych przez różne banki. Liczba dostępnych opcji jest tak duża, że z pewnością każdy biznesman znajdzie dla siebie odpowiednią.

Dodaj komentarz