Co to jest materac kokosowy i dlaczego warto go używać?

Co to jest materac kokosowy i dlaczego warto go używać?

Na rynku materaców możemy znaleźć wiele różnych rodzajów i modeli materaców, od czego może zakręcić się w głowie nawet u doświadczonego miłośnika zakupów internetowych. Nie ważne w jakiej dziedzinie jesteś ekspertem i czym się zajmujesz oraz czym się interesujesz. Każdy z nas potrzebuje snu do regeneracji i odpoczynku. Każdy musi porządnie zrelaksować swoje ciało i umysł, aby móc w pełni i pełnym energii funkcjonować następnego dnia i realizować swoje cele.

Brak snu może prowadzić do wielu dolegliwości, takich jak depresja, nieodpowiednia koncentracja, wysokie ciśnienie krwi i zaburzenia pracy serca.

Dlatego też bez względu na to co w życiu robimy, poszukujemy jak najlepszych produktów do wypoczynku i porządnego wyspania. Oczywiście takim podstawowym elementem jest wygodne i w pełni odpowiadające naszym potrzebom łóżko. Jeśli wybieramy takie stelażowe, przygotowane pod materac, to kolejnym elementem będzie wygodny i dopasowanych do naszych oczekiwań materac.
Tu właśnie rodzi się często wiele problemów z wyborem odpowiedniego materaca, bo modeli jest bardzo dużo, rodzajów także, wśród których każdy ma inne wypełnienie i różnią się między sobą budową i zastosowaną technologią.

Znaczenie materaca z włókna kokosowego dla uzyskania wysokiej jakości snu.

Jednym z tych materaców, na które niewątpliwie warto jest zwrócić szczególną uwagę, jest materac kokosowy. Dostępny jest w sklepach stacjonarnych z materacami, oraz sklepach internetowych takich jak https://materacnawymiar.pl/pl/c/Materace-kokosowe/13 .

Co to jest materac koksowy i czy warto jest się nim zainteresować ?

Znalezienie idealnego materaca kokosowego może być wyzwaniem, zwłaszcza gdy na rynku dostępnych jest wiele fantastycznych opcji, z których wszystkie oferują różne zalety. Prawdopodobnie spotkałeś się z materacem z włókna kokosowego podczas poszukiwania wygodnego i odpowiedniego materaca. Wiele osób wypowiada się pozytywnie o materacu kokosowym dlatego warto wziąć go pod uwagę podczas poszukiwań idealnego materaca dla siebie.

Zgodnie ze swoją nazwą, materace z włókna kokosowego składają się z naturalnego włókna kokosowego, pozyskanego ze skorupy orzecha kokosowego, poddanego dalszym procesom technologicznym. Podstawowym materiałem jest więc kokos, dlatego materace z włókna kokosowego są przyjazne dla środowiska. Wbrew powszechnemu przekonaniu, materac kokosowy nie składa się w całości z włókna kokosowego pozyskiwanego z łupin orzecha. Zamiast tego włókno kokosowe jest używane jako jedna z warstw materaca, wraz z warstwami np. pianki poliuretanowej i zszyte tkaniną wokoło. Tak więc możemy znaleźć różne konfiguracje wypełnienia materaca kokosowego, np. z jedną lub dwiema warstwami kokosa, lateksu czy pianki.

Warstwa kokosowa w materacu ma przede wszystkim zadanie utwardzić i usztywnić materac. Tak więc decydując się na zakup materaca kokosowego, warto mieć na uwadze to, że będzie on należał do tych twardszych materaców w stosunku np. do materaca piankowego czy lateksowego.

Zawsze przed zakupem możemy sprawdzić stopień twardości materaca na stronie sklepu internetowego, gdzie obok często możemy znaleźć oznaczenie stopnia twardości za pomocą litery H oraz cyfry. Im większa twardość tym większa cyfra obok litery H, np. H4 czy H5.

W wielu przypadkach inne rodzaje materaców są znacznie bardziej podatne na działanie roztoczy,  pluskiew i innych sezonowych alergenów, materace kokosowe natomiast są antyalergiczne, dlatego też chętnie wybierane są przez te osoby, które cierpią na wszelkiego rodzaju uczulenia. Dodatkowo też włókno kokosowe zapewnia dość mocne podparcie ciała podczas snu i poprawia w znaczącym stopniu komfort oraz jakość snu. Wisienką na torcie jest to, że materace te posiadają dłuższą żywotność i wymagają minimalnego wysiłku w zakresie pielęgnacji i konserwacji.

Jakie są zalety materaca kokosowego?

  • Wykorzystanie naturalnego surowca do budowy materaca jakim jest kokos, a konkretnie włókna pozyskiwane ze skorupy orzecha.
  • Mata kokosowa zastosowana w materacu, stabilizuje, usztywnia i utwardza materac, dlatego poleca się je osobom, które lubą spać na twardych powierzchniach,
  • Polecane są alergikom – mata z włókna kokosowego jest antyalergiczna, pochłania wilgoć, przeciwdziała rozwojowi grzybów i bakterii.
  • Znakomicie poprawiają cyrkulację powietrza i pochłaniają wilgoć.

Materac kokosowy a ból pleców.

Bóle pleców dotykają coraz większą ilość osób. Materac kokosowy to znakomity wybór dla osób odczuwających ból pleców. Naturalne włókno kokosowe zapewnia sztywne podparcie wzdłuż rdzenia kręgowego i zapewnia lepsze wyrównanie pozycji.

Jeśli zatem planujemy zakup materaca i opisane powyżej zalety materaca kokosowego nam odpowiadają i uważamy, że jest to właśnie to czego szukaliśmy, warto zainteresować się tym właśnie rodzajem materaca i przejrzeć aktualnie dostępne modele, z których będziemy mogli wybrać sobie najlepszą dla swoich indywidualnych potrzeb konfigurację.

(artykuł sponsorowany)

Dodaj komentarz