Ważna suknia, ważne dylematy

Ważna suknia, ważne dylematy

Podczas wyboru sukni ślubnej wiele kobiet ma spory dylemat, na jaką się zdecydować, aby spełniła ich wszystkie oczekiwania. Nie dziwi więc fakt, że często korzystają z pomocy rodziny czy przyjaciół, aby wybrać jak najlepiej dopasowane do swoich oczekiwań. Często takie porady są celne i korzystne, ale bywa także, że to właśnie porady utrudniają wybór odpowiedniej sukienki.

Wybieranie sukienki – jeden model czy kilka?

Moda ślubna to bardzo wiele różnorodnych modeli i często pierwszym problemem jest wybór odpowiedniego. Podczas dopasowywania odpowiedniego modelu należy brać pod uwagę przede wszystkim sylwetkę kobiety ale również jej preferencje. Niektóre panie nie chcą modeli przylegających do figury, ze względu na przewidywane trudności w poruszaniu się podczas uroczystości. Jednak obecnie materiały wykorzystywane do produkcji sukni ślubnych są znacznie lepsze niż kilka czy kilkanaście lat temu, nie tylko doskonale dopasowują się do sylwetki, ale również dobrze się rozciągają, zapewniając maksymalny komfort ruchu. Jeśli kobieta nie jest do końca zdecydowana na konkretny model, warto posłuchać rad i przymierzyć również te, które początkowo odrzuciła. Dobrym pomysłem jest wybór kilku fasonów w których przyszła panna młoda czuje się najlepiej, a potem spośród nich wybierać suknie ślubne (https://www.annakara.com/) zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Jeśli jednak w określonym modelu kobieta nie czuje się zbyt dobrze, to nie powinna go brać pod uwagę, nawet jeśli doradcy uważają że jest najlepszy. Nie można zapominać, że to panna młoda ma się w sukience czuć dobrze.

Kolorystyka i dodatki

Bardzo często kobiety słuchają rad mam czy starszych kobiet, że powinna być zachowana tradycja i na ślub zakłada się wyłącznie sukienki w białym kolorze. Wiele pań jednak przyznaje, że po przymierzeniu białej sukienki nie czuje się dobrze w takich barwach, i woli kreacje w nieco odmiennej kolorystyce. Na pewno warto wtedy posłuchać własnej intuicji, niż porad opartych na stwierdzeniu że taka jest tradycja. Być może dobrą pomocą w wyborze najlepszej sukienki na ślub okaże się obsługa salonu, która w kwestii dobierania odpowiednich kreacji z pewnością ma duże doświadczenie. Po wybraniu sukienki przychodzi pora na wybór odpowiednich dodatków, a nie odwrotnie. Na pewno o wiele łatwiej jest kupić buty czy biżuterię do sukienki niż sukienkę do upatrzonych dodatków. Coraz częściej kobiety rezygnują ze strojnych dodatków jak welony czy duże bukiety na rzecz niewielkich ozdób we włosach i minimalistycznego bukieciku kwiatów. Na pewno jedno jest ważne – odpowiednia ilość czasu na wybranie sukienki. Jeśli mowa o przymiarkach w salonie, warto rezerwować na to sporą ilość czasu. Jeśli kobieta będzie się spieszyć z wyborem sukienki, nie tylko może się okazać iż zabraknie jej czasu na przejrzenie wszystkich interesujących modeli, ale co gorsza, nie przymierzy ich dokładnie. To może sprawić, że wybrana sukienka nie będzie idealnie dopasowana pod względem wymiarów i przez to nie spełni swojej roli jak również oczekiwań jej właścicielki.

Dodaj komentarz