Szlafroki hotelowe. Potrzebny dodatek, czy zbędny gadżet?

Szlafroki hotelowe. Potrzebny dodatek, czy zbędny gadżet?

Niezależnie od tego, czy gość zatrzymuje się w hotelu tylko na jedną noc, czy też ma zamiar spędzić tam więcej czasu chce poczuć się komfortowo. Popularne hasło — jak w domu, może jest nieco na wyrost, ale rzeczywiście sporo czynności wykonywanych podczas pobytu przypomina te, jakie każdy z nas robi każdego dnia. Jednym z nich jest kąpiel. W warunkach hotelowych często po długiem podróży goście tym bardziej chcą się zrelaksować. Przyjemnie jest otulić się wtedy miękkim szlafrokiem. Takich przedmiotów raczej nikt nie zabiera z sobą w podróż, bo zajmują one zbyt wiele miejsca. Dlatego szlafrok hotelowy jest miłym dodatkiem, który wiele osób docenia i automatycznie lepiej postrzega standard danego obiektu.

Z czego najczęściej wykonany jest szlafrok hotelowy?

Ponieważ hotelowe szlafroki są czymś, co dotyka bezpośrednio ciała najlepiej, jeśli będą wykonane z naturalnych tkanin lub z niewielką domieszką sztucznych. Taka mieszanka sprawia, że skóra może w nich oddychać. W zależności od gramatury tkaniny szlafrok będzie albo bardziej, albo mniej grzejący. Wraz z grubością poprawia się też komfort wycierania. Najlepiej sprawdzają się szlafroki hotelowe o gramaturze 420 g/m2.

Popularna tkaniną, po którą najczęściej sięgają producenci jest frotte. To wysokogatunkowa bawełna o dużej chłonności. Ma przyjemną strukturę i dobrze izoluje od chłodu. Z uwagi na wyjątkową chłonność z tego materiału najczęściej wytwarza się ręczniki, ale powstają też z niej szlafroki frotte. Materiał ten jest też hipoalergiczny i niezwykle rzadko powoduje problemy skórne. Nadaj się też do prania w bardzo wysokich temperaturach, dlatego wykonane z niego tekstylia łatwo jest utrzymać w wysokim standardzie higieny. Tkanina frotte odznacza się znaczną plamo odpornością, a powstałe na powierzchni zabrudzenia najczęściej schodzą w podstawowym cyklu prania.

Popularne jest też wykorzystywanie wysokogatunkowej bawełny o niższej gramaturze. Tego typu tkanina często ma nadawaną strukturę w tzw. wafelek. Goście cenią ten typ za większą przewiewność połączoną z eleganckim wyglądem. Szlafroki wykorzystywane są zarówno w hotelach, obiektach typu SPA, jak i w gabinetach kosmetycznych.

Szlafroki damskie, czy raczej uniwersalne?

Wybór materiału to jedna kwestia. Pozostaje jeszcze podjęcie decyzji odnośnie kroju i modelu szlafroka. Są dwa wyjścia: zamówienie modelu uniseks lub zdecydowanie się na rozróżnienie na męskie, damskie, a czasem też dziecięce. Pierwsza opcja będzie z pewnością bardziej ekonomiczna. Na szczęście szlafroki hotelowe mają taką konstrukcję, że pasują na wiele sylwetek. Nie jest to rzecz, która musi być dobrze dopasowana. Zawsze można wyregulować szerokość za pomocą dołączonego paska. Długość jest kwestią opcjonalną i tutaj też panuje spora dowolność. Wyjściem z sytuacji jest dodatkowe zamówienie kilkunastu sztuk o większym i mniejszym rozmiarze, które w razie potrzeby będzie można wręczyć gościom.

Hotele wysokiej klasy, z rozbudowaną ofertą SPA decydują się często na zamówienie kilku rozmiarów szlafroków. Wtedy każdy gość może dostać model najlepiej pasujący do jego sylwetki. Takie rozwiązanie sprawdza się najlepiej, gdy goście korzystają ze szlafroków także poza swoim pokoje, w trefach wspólnych, jak basen, sauna lub inne udogodnienia dostępne w obiekcie.

Puszysty szlafrok zawsze jest miłym gestem. Buduje on wizerunek hotelu. Jest także elementem wykorzystywanym do celów marketingowych. Można bowiem umieścić na nim logo obiektu i jeszcze bardziej zbudować świadomość marki w oczach klientów.

Dodaj komentarz