Program do prowadzenia magazynu i fakturowania – jaki wybrać?

Program do prowadzenia magazynu i fakturowania – jaki wybrać?

Prowadzenie firmy jest wymagającym zadaniem, szczególnie gdy na co dzień obracamy dużą ilością różnych towarów i musimy ciągle pilnować poprawności ich stanów, oraz rozdysponowywać je poprawnie pomiędzy zamówienia od naszych klientów. Wykorzystanie programu do zarządzania magazynem jest bardzo dużym ułatwieniem, a także pozwala na optymalizację zamówień z hurtowni względem naszej sprzedaży. Jak wybrać najlepszą dostępną opcję?

  1. Program do wystawiania faktur VAT i prowadzenia magazynu – komu się przyda?
  2. Automatyczne pobieranie danych kontrahentów, współpraca z czytnikami kodów kreskowych – jakie funkcje musi mieć program faktura magazyn?
  3. Jak sprawnie wdrożyć nowy program magazynowy w firmie?
  4. Na co zwrócić uwagę przy szkoleniu pracowników z obsługi programu?
  5. O czym pamiętać przy wybieraniu programu do magazynu i fakturowania?

Program do wystawiania faktur VAT i prowadzenia magazynu – komu się przyda?

Dokumenty magazynowe i zarządzanie stanem naszych towarów to codzienność bardzo wielu firm, nie tylko tych działających w sieci. Prawidłowe prowadzenie magazynu ułatwia tworzenie i realizowanie nowych zamówień, zakup zapasu brakujących produktów, a także wystawianie wszelkiego rodzaju dokumentów, jak faktury, WZ i inne. Prawidłowe utrzymanie stanu dostępnych towarów ułatwia również inwentaryzację i pozwala uniknąć sytuacji, w której sprzedamy coś, czego fizycznie nie posiadamy. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.rafsoft.net/fakturowanie-z-magazynem-program/.

Automatyczne pobieranie danych kontrahentów, współpraca z czytnikami kodów kreskowych – jakie funkcje musi mieć program faktura magazyn?

Aby program do obsługi magazynu był dla nas faktycznie użyteczny, musi posiadać odpowiednie opcje. Do najważniejszych zaliczamy kolejno:

  • wystawianie faktur i korygowanie stanu magazynu na podstawie dokumentów kasowych;
  • umożliwienie wystawienia wielu różnych druków, jak WZ, rozchód wewnętrzny, czy przesunięcie magazynowe;
  • możliwość prowadzenia ewidencji przychodów;
  • możliwość wystawienia zarówno faktur w złotówce, jak i faktur walutowych;
  • automatyczne pobieranie kursów innych walut do dokumentów.

Poza tym istotna dla nas będzie także obsługa czytników kodów kreskowych, ponieważ dzięki temu jesteśmy w stanie szybciej i dokładniej identyfikować poszczególne towary. Projektowanie etykiet logistycznych oraz ich prosty wydruk również jest opcją, na którą warto zwrócic uwagę.

Jak sprawnie wdrożyć nowy program magazynowy w firmie?

Aby program do obsługi magazynu i fakturowania faktycznie się nam przysłużył, musimy wdrożyć go do pracy. Najlepiej zrobić to w miarę krótkim czasie, przenosząc nasze wszystkie produkty i usługi do nowego magazynu w ramach oprogramowania. W przypadku dużych firm procedura przenoszenia się na nowy program może być trudniejsza i bardziej skomplikowana, w związku z czym warto podjąć współpracę w tym zakresie z twórcą systemu, na którym chcemy zacząć pracować.

Na co zwrócić uwagę przy szkoleniu pracowników z obsługi programu?

Samo wdrożenie oprogramowania nie jest jedyną rzeczą, o której musimy pamiętać przy jego zakupie. Możliwość wystawiania wielu dokumentów i podejmowania różnych działań oraz procedur w ramach jednego konta wymaga odpowiedniego treningu. Przeszkolenie pracowników powinniśmy zacząć najszybciej jak to możliwe, a także zapewnić im niezbędne materiały pozwalające na utrwalanie wiedzy podczas pracy z nowym programem. Jeżeli twórcy dają możliwość szybkiego kontaktu z helpdeskiem, nie wahajmy się także z niego korzystać wtedy, gdy mamy wątpliwości co do działania konkretnej funkcji czy też procedury.

O czym pamiętać przy wybieraniu programu do magazynu i fakturowania?

Wybierając narzędzie do obsługi magazynu oraz fakturowania warto zdecydować się na ławy w obsłudze program, którego będziemy mogli szybko się nauczyć i z którym w razie potrzeby będzie miał nam kto pomóc. Zwróćmy uwagę przy zakupie, jakie opcje mamy do wyboru – wiele firm oferuje tak zwany pakiet przedsiębiorcy, gdzie mamy dodatkowe usługi do wyboru lub możemy liczyć na szybszą pomoc w razie problemów.

Wybrany program powinien być nie tylko łatwy w użytkowaniu, ale także kompatybilny z innymi narzędziami, jeżeli z takich korzystamy. Dobrze więc jest wcześniej upewnić się, że nie będziemy mieli problemu z aplikacjami, które są nam niezbędne do pracy na co dzień, ani z systemem operacyjnym, na którym pracujemy.

 

Wybór odpowiedniego oprogramowania do pracy z magazynem i przy wystawianiu dokumentów to podstawa dla wielu firm, zarówno tych działających w sieci, jak i stacjonarnie. Istotne jest to, aby system umożliwiał nam sprawne zarządzanie stanami towarów, zamówieniami przychodzącymi oraz wychodzącymi, a także ułatwiał tworzenie i obróbkę plików tekstowych i importu danych niezbędnych do naszej dalszej pracy. Poszukując pasującego nam programu sprawdźmy również, czy jest on kompatybilny z innymi narzędziami, które są nam niezbędne do wykonywania codziennych zadań, a także czy działa on sprawnie ne OS, z którego korzystamy.

Dodaj komentarz