Papier do pakowania KRAFT i SEDA. Czym różnią się te dwa papiery?

Papier do pakowania KRAFT i SEDA. Czym różnią się te dwa papiery?

Pakowanie paczek dla klientów to jeden z najważniejszych etapów realizacji zamówienia. To, jaki zastosujemy papier do pakowania albo karton będzie wpływało na postrzeganie naszej firmy przez konsumenta. Warto zatem poświęcić nieco więcej uwagi kwestii pakowania – zwłaszcza użytego do tego procesu materiału.

Jak wybrać odpowiedni papier do pakowania paczek? Który papier wyróżnia się wytrzymałością? Na te pytania postaramy się dzisiaj odpowiedzieć w poniższym artykule. Zapraszamy!

Wytrzymały papier do pakowania przesyłek dla klienta

Potrzebujesz super wytrzymałego papieru, którego materiał pozwoli Ci skutecznie zabezpieczyć przesyłki dla Twoich klientów? Do tego celu doskonale nadaje się papier do pakowania KRAFT.

Papier KRAFT jest papierem siarczanowym, który zazwyczaj jest wytwarzany z makulatury albo włókien pierwotnych. Jest on dostępny w różnej gramaturze, dzięki temu możesz samodzielnie wybrać papier, który spełni Twoje oczekiwania. Warto pamiętać o tym, że im wyższa gramatura papieru do pakowania, tym bardziej będzie on przypominał tekturę. Faktura takiego papieru może być gładka albo prążkowa. Jego jednolita powierzchnia znacząco ułatwia wprowadzenie nadruku przesyłki.

Papier KRAFT jest produkowany najczęściej w kolorze beżowym – niekiedy jednak można go spotkać także w wersji białej lub szarej. W ogólnodostępnej dystrybucji jest on dostępny w zwojach oraz arkuszach. Przedsiębiorcy, z uwagi na wygodę dopasowania wielkości papieru do pakowania przesyłki, decydują się zazwyczaj na zakup takiego papieru w zwoju. Co ważne, papier KRAFT może mieć wzmocnioną strukturę, dzięki temu wytrzymuje on znacznie większe obciążenia.

Ekskluzywne pakowanie ubrań i nie tylko

Pakowanie delikatnych i ładnych rzeczy wymaga bardziej ekskluzywnego papieru niż papier KRAFT. Jeśli więc poszukujesz papieru, który zabezpieczy wysyłane przez Ciebie ubrania, delikatną bieliznę albo buty, to warto wybrać papier SEDA.

Papier do pakowania SEDA wyróżnia się niewielką gramaturą, która podczas dotyku wydaje przyjemny szelest. Jego wizualna delikatność nie powinna jednak zmylić. Papier SEDA, pomimo że wygląda jak bibułka jest bardzo trwałym materiałem, który możesz wykorzystać także do pakowania przyborów kuchennych lub wina.

Ekskluzywny papier do pakowania SEDA dostępny jest w różnych wzorach i kolorach, dzięki temu łatwiej dopasujemy go do danej paczki. Co ciekawe, producent Selglam umożliwia swoim klientom zakup papieru SEDA według indywidualnego projektu. Możemy zatem wykorzystać tę opcję do stworzenia unikalnego opakowania dla produktów z naszego internetowego sklepu.

Dodaj komentarz