Kredyt gotówkowy online – ile można pożyczyć i na jak długo?

Kredyt gotówkowy online – ile można pożyczyć i na jak długo?

Kredyt gotówkowy to jedno z najpopularniejszych typów zobowiązań finansowych w Polsce. Każdemu może przydarzyć się sytuacja, w której będzie trzeba po taki kredyt sięgnąć. W takim przypadku może zależeć nam na czasie, stąd też niektóre instytucje zaczęły wychodzić naprzeciw potrzebom klientów i oferować tak zwane kredyty gotówkowe online.

Wiążą się one przede wszystkim z niewielką ilością formalności, które można dopełnić całkowicie lub w większości za pośrednictwem Internetu, bez wychodzenia z domu. Osoby zainteresowane takim kredytem mogą jednak zapytać: ile można w jego ramach uzyskać środków? Na jak długi okres można rozłożyć spłatę? Między innymi na te pytania postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć w dalszej części artykułu.

Kredyt gotówkowy online – najważniejsze informacje

Kredyt gotówkowy online zazwyczaj jest zobowiązaniem relatywnie krótkoterminowym, udzielanym na okres maksymalnie kilku lat. Charakteryzuje się on sporą elastycznością w zakresie dostosowywania okresu spłaty. Często klient może sam wybrać dokładną ilość rat, mając do dyspozycji jedynie określone wartości minimalne i maksymalne. Pozwala to dostosować wysokość raty do możliwości finansowych danej osoby, jako że ilość rat wyraźnie na nią wpłynie. Im więcej rat, tym niższa ich wysokość, natomiast na dłuższą metę również wyższy ostateczny koszt zobowiązania.

Jeśli chodzi o to, ile można otrzymać w ramach kredytu gotówkowego online, to tutaj wiele zależy od indywidualnych okoliczności. Między innymi od aktualnej oferty danego banku, deklarowanych dochodów oraz tego, czy jesteśmy nowym klientem, czy posiadamy już konto osobiste w danej instytucji (w tym przypadku kredyt online wiąże się zwykle z mniejszą ilością formalności, a jego kwota bywa wyższa). Z reguły zobowiązania tego typu mieszczą się w granicach od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych, aczkolwiek zdarzają się wyjątki. Pieniądze można spożytkować na dowolny cel – kredytodawca nie będzie prosił o jakiekolwiek faktury czy rachunki potwierdzające, w jaki sposób zostały wykorzystane otrzymane środki.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt gotówkowy online?

Analizując wniosek o kredyt gotówkowy online, bank zwróci uwagę przede wszystkim na deklarowane dochody i formę zatrudnienia, a także koszty utrzymania i bieżące zobowiązania finansowe. Często pojawia się pytanie, czy da się otrzymać kredyt lub pożyczkę, nie posiadając zatrudnienia.

To dość złożony temat, o którym więcej można przeczytać tutaj: https://poradynacodzien.pl/tani-kredyt-gotowkowy-online/. Warto pamiętać, że dochody nie są jedyną kwestią, na którą zwróci uwagę bank. Brana pod uwagę będzie również historia kredytowa, a mówiąc dokładniej, informacje zgromadzone na temat danej osoby w BIK-u, a także w rejestrach dłużników.

Dodaj komentarz