Kontenery na gruz – przydatne podczas prac budowlanych

Kontenery na gruz – przydatne podczas prac budowlanych

Właściwy wywóz gruzu to nie lada wyzwanie. Podczas tego procesu konieczne jest wykorzystanie specjalnych kontenerów, ponieważ odpadów budowlanych nie możemy tak po prostu umieścić w pojemnikach na odpady komunalne. Gruz musi zostać wywieziony oddzielnie. Dowiedz się, jak zorganizować wywóz gruzu w odpowiedni sposób!

Jeśli w planach masz remont, nie możesz zapomnieć o zgodnym z prawem wywozem gruzu. Przepisy jasno bowiem wskazują, że odpady budowlane nie mogą trafić do jednego pojemnika ze wszystkimi innymi śmieciami. W trakcie prac budowlanych czy remontowych należy je składować w oddzielnym kontenerze, a następnie wywieźć do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Aby ułatwić sobie ten proces, warto skorzystać z pomocy specjalistów, takich jak firma Gruzers – kontenery na gruz Lublin. Na czym polega wywóz gruzu i jak wybrać odpowiedni do tego kontener? Zapraszamy do lektury!

Bezpieczny wywóz gruzu

Wywóz gruzu najlepiej jest zlecić specjalizującej się w tym firmie. Przekazując ten obowiązek w ręce profesjonalistów, mamy pewność, że odpady zostaną przewiezione we właściwe miejsce. Tam zostaną natomiast zutylizowane w sposób najmniej szkodliwy dla środowiska naturalnego. Przed zamówieniem kontenera należy ustalić, czy cały gruz zostanie załadowany jednorazowo, czy konieczne będzie jednak umieszczenie kontenera na dłuższy czas w wyznaczonym miejscu. Kwestia ta ma duże znaczenie. W drugim przypadku bowiem najczęściej będziemy musieli postarać się o pozwolenie instytucji zarządzającej terenem, na którym stanie kontener. Inaczej jednak ma się sprawa w sytuacji, kiedy pojemnik na gruz staje na naszej własnej posesji. Wtedy należy jedynie zapewnić właściwe miejsce, które umożliwi samochodowi transportującemu kontener dobry dostęp. 

Czym kierować się podczas wyboru odpowiedniego kontenera na gruz?

Zwykle firmy zajmujące się wywozem gruzu posiadają w swojej ofercie dużą ilość kontenerów zróżnicowanych pod względem rozmiaru. Kontaktując się z taką firmą, musimy przygotować się na konieczność wyboru kontenera odpowiadającego naszym potrzebom. Wszystko zależy tak naprawdę od rodzaju i wielkości planowanego przedsięwzięcia. Niewielkie prace remontowe oznaczają konieczność wykorzystania mniejszego pojemnika na gruz, a generalny remont całego domu czy mieszkania będzie już wymagał użycia dużego kontenera. Ważna będzie też ilość miejsca dostępnego na postawienie kontenera. Kolejnym pytaniem będzie to, czy pojemnik ma być otwarty, czy zamykany. Odpowiedź jest uzależniona od tego, w jakim punkcie zostanie umieszczony kontener i kto będzie miał do niego dostęp.

Dodaj komentarz