Pożyczka pod zastaw dla małej firmy – jakie daje możliwości?

Pożyczka pod zastaw dla małej firmy – jakie daje możliwości?

Małe przedsiębiorstwa mogą mieć problem z zaciągnięciem zobowiązania finansowego, zwłaszcza opiewającego na dużą kwotę, z kilku względów. Przede wszystkim może ograniczać je relatywnie niska zdolność kredytowa, niekiedy w połączeniu z negatywnymi wpisami w BIK-u. Wśród niewielkich firm można także wyróżnić wiele o krótkim stażu działalności, a to również jest czynnik, który instytucje finansowe biorą pod uwagę przy rozpatrywaniu wniosku o kredyt czy pożyczkę.

Nie ma jednak powodu do obaw, ponieważ są też takie produkty finansowe, w przypadku których te kwestie nie są ograniczeniami. Co więcej, pożyczki pod zastaw dostępne dla małych firm pozwalają potencjalnie pozyskać nawet bardzo dużą kwotę. Jakie konkretnie dają one możliwości i czym się charakteryzują? Sprawdź!

Pożyczki pod zastaw dla małych firm – na jakich zasadach?

Rozmiar firmy, jej staż, ewentualne kłopoty finansowe – te sprawy mają drugorzędne znaczenie przy zaciąganiu pożyczki pod zastaw. W praktyce oznacza to, że finansowanie pod zastaw jest dostępne również dla start-upów czy też przedsiębiorstw przechodzących przez trudniejszy okres. Oczywiście, mogą z niego korzystać nie tylko firmy małe, ale też średnie i duże.

Najważniejsze role w zakresie tego, czy środki zostaną przyznane i w jakiej wysokości, odgrywają przedmiot zastawu (przede wszystkim jego wartość) i potencjał, jaki drzemie w przedsiębiorstwie. Przedmiotami zastawu mogą być nieruchomości (mieszkaniowe lub komercyjne, należące do firmy zaciągającej pożyczki, innego przedsiębiorstwa lub osoby prywatnej), ruchomości (np. maszyny lub pojazdy), należności lub papiery wartościowe.

Jak widać, dostępnych możliwości jest sporo i nawet niewielka firma powinna znaleźć wśród swoich zasobów coś, co pozwoli jej pozyskać odpowiednie do potrzeb finansowanie. Warto też wspomnieć, że finansowanie pod zastaw charakteryzuje się dużą elastycznością, między innymi w zakresie ustalania okresu spłaty, a także sposobu uregulowania zobowiązania (niekoniecznie spłata musi się odbywać w miesięcznych ratach – potencjalnie można też na przykład ustalić, aby całość została spłacona dopiero pod koniec trwania umowy).

Finansowanie pod zastaw to niewielka ilość formalności i szybka wypłata środków

Firmom poszukującym zewnętrznego finansowania często zależy na czasie. Tym bardziej pożyczki pod zastaw są warte rozważenia, jako że wyróżnia je uproszczona procedura zaciągania zobowiązania.

Formalności są ograniczone do minimum, dzięki czemu cały proces pozyskiwania potrzebnych środków jest szybki i bezstresowy.

Dodaj komentarz