Jak ubrania robocze chronią pracowników?

Jak ubrania robocze chronią pracowników?

W wielu zawodach istnieją ryzyka i zagrożenia, którym można zapobiegać, stosując odpowiednią odzież ochronną. Zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP właściciele firm zatrudniających pracowników na stanowiska o zwiększonym ryzyku utraty zdrowia lub życia zobowiązani są do zapewnienia odpowiednich środków ochrony osobistej.

Profesjonalna, atestowana odzież robocza zapewnia pracownikom bardzo dobrą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi mającymi wpływ na ich zdrowie. Wśród powszechnie występujących zagrożeń należy wymienić działanie skrajnie niekorzystnych temperatur, hałasu czy obecność związków chemicznych lub biologicznych w miejscu pracy.

Odzież ochronna i środki ochrony osobistej BHP

Jeżeli jesteś odpowiedzialny za sprawy BHP w swojej firmie i na Tobie ciąży obowiązek zamawiania odzieży ochronnej, powinieneś zapoznać się ofertą sklepu https://www.bhp-bejma.pl/odziez-robocza w której znajdziesz profesjonalne, atestowane środki ochrony osobistej. W ofercie firmy znajdziesz między innymi:.

  • Kurtki robocze — wierzchnia odzież robocza, dostępna w wielu wersjach: kurtki zimowej, kurtki przeciwdeszczowe, cienkiej kurtki wiosennej. Kurtka powinna posiadać wielostopniową regulację, np. rękawów, a także elementy odblaskowe poprawiające widoczność pracownika.
  • Spodnie robocze — podobnie jak kurtki, mogą występować w kilku wariantach: jako spodnie ocieplane, przeciwdeszczowe, z odpinanymi nogawkami, wzmacnianymi kolanami i udami, a także zapinanymi kieszeniami.
  • Bielizna termoaktywna — dedykowana pracownikom fizycznym wykonującym pracę w chłodniach, a także zimą prace na zewnątrz. Odzież tego typu pozwala zachować bezpieczną temperaturę ciała, chroniąc ją przed chłodem oraz wilgocią.
  • Biała odzież robocza — szczególny rodzaj odzieży ochronnej, dedykowanej pracownikom firm, w których wymagana jest wysoka higiena i sterylność. Są to piekarnie, placówki zdrowia czy salony kosmetyczne. Na taką odzież składają się kombinezony, fartuchy czy kitle.
  • Ubrania budowlane — pracownicy budowlani muszą korzystać ze specjalnych ubrań, które są bardzo odporne na uszkodzenia oraz narażone na kontakt z chemią budowlaną. W zależności od modelu mogą również zapewniać dobrą widoczność po zmroku.
  • Kaski i okulary ochronne — zapewniają mechaniczną ochronę głowy i wzroku pracownika w miejscach szczególnie narażonych na urazy. Powszechnie stosowane na budowach i w przemyśle ciężkim.
  •  Rękawice i obuwie

Oprócz profesjonalnych środków ochrony osobistej firma BHP Bejma specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań związanych z utrzymaniem czystości i dezynfekcją rąk oferując do sprzedaży i wynajmu profesjonalne dozowniki środków czyszczących i dezynfekcyjnych. Zapewnia jednocześnie dostawę odpowiednich środków i materiałów eksploatacyjnych.

Dodaj komentarz