Czy warto samodzielnie zrobić logo firmy?

Czy warto samodzielnie zrobić logo firmy?

Podczas wprowadzania nowej firmy na rynek, trzeba mieć świadomość tego, jak ważna jest identyfikacja wizualna. Podstawowym elementem związanym z nią jest logo, które będzie widniało na wszystkich firmowych produktach. Jego projekt powinien być starannie przemyślany, gdyż nie łatwo je później zmienić.

Wpływ firmowego logo na odbiór przedsiębiorstwa

Wszystkie znane marki posiadają swoje logo. Dla klientów jego obecność na produkcie to jednoznaczny sygnał, że jakość będzie wysoka, dokładnie taka, do jakiej firma zdążyła go już przyzwyczaić. Dlatego każdy przedsiębiorca powinien posiadać własne logo. Jego zaprojektowanie nie jest jednak łatwym zadaniem. Logo powinno być jak najbardziej czytelne i proste, a jednocześnie mocno związane z branżą oraz misją firmy. Podczas projektowania trzeba zastanowić się nad takimi jak kształt i użyta kolorystyka. Logo musi być ponadczasowe, a więc nie warto kierować się tym, co jest obecnie modne. W przypadku skomplikowanej kolorystyki, późniejsze nadrukowanie logo na produktach może okazać się problematyczne.

Dlaczego warto posiadać własne firmowe logo?

Na każdym produkcie powinno znaleźć się logo firmy – to znak jakości oraz swego rodzaju podpis przedsiębiorcy. Za pierwszych twórców logo uważa się mistrzów rzemieślniczych, którzy w ten sposób oznaczali swoje wyroby. Warto dowiedzieć się, jak zrobić logo firmy. Dzisiaj zaprojektowanie logo nie jest trudnym zadaniem – można to zrobić samodzielnie lub zlecić wykonanie projektu profesjonalnemu grafikowi. Warto jednak zadbać o to, aby logo zostało od razu przygotowane w wersji do druku, czyli w wektorach, oraz do internetu. Ułatwi do prowadzenie promocji.

Cechy dobrego logo:

  • Nieskomplikowany kształt, który jest łatwy do zapamiętania
  • Wysoki poziom użyteczności – zarówno w sieci, jak i na produktach
  • Forma, która budzi pozytywne skojarzenia
  • Unikatowy wzór

Najprostszym sposobem jest skorzystanie z darmowego generatora logo, których wiele dostępnych jest w internecie. Osoby o większej kreatywności mogą wykorzystać jeden z darmowych lub płatnych programów do edycji graficznej. Tylko usługi profesjonalnego grafika są jednak gwarancją pełnego sukcesu w tej kwestii. Wykorzystując darmowe generatory lub projektując logo samodzielnie, nie będziemy w stanie wykorzystać szerokiej wiedzy z zakresu projektowania.

Każde firmowe logo musi być w kilku wersjach, dzięki czemu możliwe będzie jego wykorzystanie na przykład podczas późniejszego projektowania materiałów promocyjnych. Takie działania są istotne i dają szerokie możliwości związane z promowaniem firmy. Działania marketingowe, w tym sprawne wykorzystywanie logotypów, pozwalają zwiększyć obroty firmy. Są to kluczowe kwestie związane ze zwiększaniem dochodu.

Dodaj komentarz