Czy profesjonalne kartony do przeprowadzki to dobra inwestycja?

Czy profesjonalne kartony do przeprowadzki to dobra inwestycja?

Przeprowadzka to jeden z bardziej stresujących okresów w życiu, zwłaszcza gdy liczba przedmiotów nieco przytłacza. Najlepszym opakowaniem na wszelkie drobiazgi oraz spore rzeczy, są oczywiście kartony do przeprowadzki. Skąd pozyskać porządne pudła? Czy kartony do przeprowadzki mogą usprawnić pracę i pomóc opanować nieład i chaos?

Dedykowane kartony do przeprowadzki czy pudła z marketu?

W przypadku kartonów do przeprowadzki lepiej jest zapłacić i kupić higieniczne, nowe, mocne pudła, do których bezpośrednio można wkładać przedmioty osobiste. Kartony z odzysku, zabrane np. z marketu, mają jedną podstawową wadę: miały one styczność z różnymi zarazkami, przeszły przez wiele rąk i często trzymano w nich towar wilgotny (jak warzywa). Pakowanie w takie pełnie bakterii, zawilgocone i przykurzone pudła własnych rzeczy mija się z celem. Po dowiezieniu ich na miejsce, konieczne będzie dokładne mycie, pranie lub dezynfekowanie wszystkiego, z czym karton miał styczność. Nie ma w tym żadnej oszczędności, gdyż woda, środki czystości i czas kosztują, lepiej więc zakupić kartony do przeprowadzki z pewnego źródła, dlatego polecamy firmę KOS-PAK. Ich koszt nie jest duży, dodatkowo typowe kartony przeznaczone do przewozu rzeczy posiadają wycięcia na dłonie, co ułatwia przenoszenie nawet ciężkich ładunków. Niektóre pudełka do przeprowadzek są wykonane z kilkuwarstwowej tektury, dzięki czemu nie załamią się pod ciężarem przekraczającym nawet 30 kg.

Przedmioty, które powinny być przewożone w kartonach

Właściwie większość przedmiotów wymaga solidnego zapakowania i zabezpieczenia. Z wyjątkiem ubrań i tekstyliów, które można przewieźć w grubych foliowych workach, wszystko inne warto umieścić w kartonach do przeprowadzki. Mowa tu zwłaszcza o wyposażeniu kuchni, takim jak garnki, talerze, akcesoria, urządzenia elektryczne i zapas jedzenia. Do spakowania tychże przedmiotów należy użyć wypełnienia, dzięki któremu zawartość kartonów nie będzie się przesuwać i uszkadzać. Kolejnym miejscem, gdzie warto wkroczyć z kartonami, jest łazienka. Do pięciowarstwowych, chroniących przed wilgocią pudeł zmieszczą się wszystkie kosmetyki, akcesoria i środki czystości. Opakowania z płynnymi substancjami powinno się stawiać pionowo, ściśle obok siebie, a ich otwarcia zakleić taśmą. Po wypełnieniu kartonu należy oznaczyć markerem górę pudełka.

Czy pudełka mogą usprawnić przeprowadzkę?

Kartony do przeprowadzki to dobry sposób na usprawnienie pracy. W pakowaniu mogą uczestniczyć nawet dzieci. Wystarczy wstawić do ich pokoju małe, opisane pudełka, w które samodzielnie wrzucą zabawki. Niewielki rozmiar kartonów sprawi, że dziecko poradzi sobie z jego przeniesieniem.

Dzięki opisom na pudełkach łatwo namierzyć właściciela danych rzeczy i pomieszczenie, do którego przynależą. Kartony wyglądają na tyle estetycznie, że nie trzeba się spieszyć z ich rozpakowaniem. Można wyjąć tylko najpotrzebniejsze rzeczy, a reszta bezpiecznie poczeka w pud

Dodaj komentarz