Najbardziej dochodowe formy zarabiania na Facebooku

Zawody z najszerszymi perspektywami? Sprawdź, co wybrać!

Jak Zarabiać na Facebooku? Czy to w ogóle możliwe? Na to pytanie odpowiem Wam w tym wpisie, przedstawię Wam 5 prostych kroków które ja stosuje na swoich stronach i przynoszą mi regularne zyski do nawet kilkuset złotych miesięcznie.

Zacznijmy od tego że większość osób używa Facebooka w celach społecznościowych, aby łączyć się ze znajomymi, aby udostępniać zdjęcia na swojej tablicy. Mało jednak kto zdaje sobie sprawę że Facebook jest teraz najbardziej odwiedzaną stroną świata, z ogromną ilością użytkowników.

Taki potencjał trzeba wykorzystać, metod na zarabianie na Facebooku jest wiele począwszy od promowaniu linków na swojej tablicy do tworzenia stron (Fanpage) i ich sprzedaż.

Skupmy się na najważniejszych i najbardziej dochodowych metodach zarobku na Facebooku:

1. Opiekuj się stronami innych firm

Czy wiesz że w Polsce jest ogromna ilość firm które nie ma konta na Facebooku? Jest to przecież bardzo korzystna forma promocji ich marki. Możesz poszukać takich firm, możesz dodać ogłoszenie na serwisach ogłoszeniowych. Możesz opiekować się stroną firmową i wrzucać 1-2 posty dziennie, zarobić możesz 200-300 zł od jednej firmy.

Wyobraź sobie że znalazłeś/aś 10 takich firm – twój zarobek wyniósłby od 2000 do 3000 zł miesięcznie.

Jest dużo miejsca w tej niszy, duża ilość firm po prostu nie zdaje sobie sprawy że warto być na Facebooku.

2. Promuj różne produkty poprzez programy partnerskie 

Dalej się będę trzymać tego że jest to jedna z najlepszych form zarabiania, może dzięki temu że sam zarobiłem na tego typu aktywności nie małe pieniążki.

Jedyne co musisz zrobić? załóż tematyczną stronę. Obserwuj jakie są trendy, czym ludzie aktualnie się interesują.

Podam Ci przykład – od kilku miesięcy można zauważyć w Polsce trend na zakupy w Aliexpress (chińskie allegro) załóż tematyczną stronę dotyczącą fajnych i oryginalnych produktów i dołącz do programu partnerskiego Aliexpress (www.epn.bz)

Wygląda to tak że znajdziesz interesujący produkt, wygenerujesz link partnerski który wrzucisz na swoją tablicę, jeśli ktoś wejdzie z linka i zakupi produkty – Ty zarobisz prowizję która wynosi od 8 do 10% od każdej transakcji.

Nie musisz mieć nawet strony fanpage, możesz dodawać takie linki na grupach gdzie ludzie szukają różnych produktów.

Jest taka grupa ,,Samoloty nasza pasja ” jest tam około 30 tysięcy osób, jakaś osoba dodała post że szuka fajnych modeli samolotów. Co zrobiłem? wszedłem na Aliexpress, znalazłem ciekawe modele, wygenerowałem link partnerski i wrzuciłem w odpowiedzi pod tym postem.

Efekt? 17 osób zdecydowało się na zakupy z mojego linka, ja zarobiłem 34$ prowizji czyli ponad 120 zł. To tylko jeden z wielu przykładów, możesz promować produkty bankowe, książki, ebooki i wiele innych rzeczy.

3. Sprzedawaj reklamę na swojej stronie 

Jeśli doszedłeś do takiego etapu że twój fanpage ma bardzo dużo fanów, możesz rozważyć reklamę w formie postów. Po prostu udostępniasz na swojej tablicy link do innej strony, link do strony czy też bloga.
Możesz zareklamować się na samym Facebooku lub też na allegro. Popyt na reklamę jak widać jest :

4. Twórz strony i je sprzedawaj

Kolejna opcja na zarobek, jest taka aby stworzyć fanpage dotyczący danej tematyki zdobyć fanów i sprzedać stronę, wiele osób tak robi. Jednak ważne jest aby wiedzieć jak zdobywać fanów.

Dobrą opcją jest stworzenie strony o tematyce rozrywkowej, śmieszne obrazki, memy, gify. Kolejnym krokiem jest udostępnienie posta viralnego (taki który zdobędzie duże zainteresowanie) może być to tez film przykład poniżej. Dzięki takiemu zagraniu twoja strona szybko zdobędzie dużą ilość polubień.

Strony trzymają się dobrych cen więc można na tym zarobić fajne pieniądze.

5. Załóż własną grupę i na niej zarabiaj 

Ostatnia opcja która jest również lukratywna, to tworzenie grup na Facebooku. Najlepiej tworzyć grupy dotyczące sprzedaży, ogłoszeń lokalnych etc. Możesz założyć grupę zajmującą się ogłoszeniami dotyczącymi ubrań dla dzieci.

Na początku warto zająć się promowaniem, gdy grupa będzie mieć już ponad 5000 osób. Możesz wówczas wprowadzić opłaty za przypięcie posta. Osoba która będzie chciała zarobić może Ci zapłacić za 1 dzień przypięcia posta. Wówczas taki post będzie widoczny dla wielu osób. Taką grupę możesz również wykorzystać do promowania rożnych produktów w programach partnerskich.

Niektórzy zajmują się tylko i wyłącznie zarabianiem na Facebooku, wielkie strony które mają po kilkaset tysięcy polubień zarabiają bardzo duże pieniądze z reklam, z promocji produktów partnerskich.

Dodaj komentarz