MLM – czy jest to najlepsza forma biznesu?

Zawody z najszerszymi perspektywami? Sprawdź, co wybrać!

Każdy, kto podjął wyzwanie, złapał byka za rogi i zaczął swoją działalność w biznesie opartym o marketing wielopoziomowy zrobił to z tylko sobie znanych powodów i korzyści jakie widział dla siebie. O kilku takich korzyściach wynikających ze współpracy w biznesie, w branży marketingu sieciowego przeczytasz poniżej.

Brak szefa nad Tobą – Są ludzie, którzy z lenistwa, braku świadomości, że można inaczej i z braku odwagi i chęci wzięcia odpowiedzialności za swoje życie oddają je w ręce swojego pracodawcy. Szef, kierownik, dyrektor, wszystko jedno, mam na myśli osobę, od której dostają polecenia lub rozkazy w ramach swojej pracy. To ona (ta osoba) decyduje niestety o której godzinie wstają, co robią przez większość dni, tygodni, miesięcy, lat i ile zarabiają.

Ta ostatnia zależność (wysokość zarobków) ma ścisły związek z tym, jaki styl życia prowadzą, jaki byt i opieke zapewniają swoim rodzinom i dzieciom, gdzie i jak mieszkają, czym jeżdżą, gdzie, kiedy i jak długo spędzają wakacje, jak dbają o zdrowie, kiedy przejdą na emeryturę i jak wysoka ona będzie

Sprawa jest bardzo prosta, jesli chcesz mieć całkowity wpływ na swoje życie, na to co chcesz w nim osiągnąć, żeby w chwili swojej śmierci nie żałować ani jednej jego sekundy musisz sam wziąć sprawy w swoje ręce. Musisz sam zostać swoim własnym szefem i znaleźć taki mechanizm biznesowy, który bez żadnych ograniczeń doprowadzi Cię tam gdzie pragniesz. Mechanizm istnieje już od wieku. Jest nim marketing wielopoziomowy – MLM. Najbardziej doskonała formuła biznesowa dzisiejszych czasów. Kolejną korzyścią jaką daje MLM jest czas…

Czas – Nawet najlepszy biznes tradycyjny, a już na pewno nie praca na etacie nie da Ci tego luksusu jakim jest czas przy jednoczesnym generowaniu dochodu. To jest po prostu niemożliwe. Prowadząc firmę tradycyjną lub pracując na etacie (lub co gorsza kilku etatach na raz) możesz zarabiać więcej poświęcając jednocześnie więcej czasu. Pewnie zdajesz sobie sprawę, że czas dla nas wszystkich ograniczony jest do 24 godzin na dobę, więc pewnie zdajesz sobie też sprawę, że i możliwości pracy z wynagrodzeniem za godzinę również jest ograniczona.

Wykorzystując jednak dźwignię jaką daje mechanizm marketingu wielopoziomowego możesz zwiększyć zasoby Twojego czasu, w którym generowany jest Twój dochód praktycznie bez ograniczeń. Załóżmy w banalnie prostym przykładzie, że w Twoim przedsiębiorstwie masz 100 współpracowników, z którymi razem pracujecie 2 godziny dziennie, więc jak myślisz – ile godzin dziennie pracuje Twój biznes? Tak, nie pomyliłeś się – dokładnie 200 godzin na dobę. Chciałbyś mieć biznes, który pracuje dla Ciebie np 200 godzin na dobę, gdzie Ty sam wykorzystywałbyś tylko 2 (dwie) godziny? Co mógłbyś robić przez pozostałe 22 godziny Twojej doby?

Elastyczność działania – Jest to kolejna korzyść pracy w systemie marketingu wielopoziomowego. Skoro sam sobie jesteś szefem, więc to Ty decydujesz o zaangażowaniu w Twój biznes. Nikt nie będzie stał z batem nad Tobą i mówił Ci co i kiedy masz robić. Chcesz duży i szybki biznes – włożysz dużo zaangażowania, chcesz mały i wolniej rozwijający się biznes – zaangażujesz się mniej. Twoja sprawa. Inicjatywa i tempo działania ustalasz sam. Czy masz taki komfort w swojej pracy etatowej lub biznesie tradycyjnym?

Niski koszt inwestycji początkowej – To korzyść, której nie znajdziesz absolutnie nigdzie po za marketingiem sieciowym. Jak nie wierzysz, to spróbuj otworzyć np dobrze prosperujący sklepik osiedlowy za kwotę między 0 a 2 tyś złotych. Jeśli dasz radę, to gratuluję Dlaczego akurat między 0 a 2 tyś? Dlatego, że większość firm działających z systemem MLM oferuje rozpoczęcie biznesu dokładnie z takim kapitałem początkowym. Czy widziałeś jakikolwiek biznes tradycyjny, który za kilkaset złotych oferuje możliwość generowania stałych, ograniczonych tylko Twoją wyobraźnią dochodów i czas? Ja nie znam takiego biznesu po za jednym, a Ty?

Stabilny dochód pasywny – Kolejna korzyść jaką daje formuła biznesu MLM. Niestety muszę Cię teraz rozczarować. Nic nie dzieję się z dnia na dzień, ani za pomocą czarodziejskiej różdżki. Mój niekwestionowany mentor, o którym napiszę przy innej okazji mówił – aby w nagrodę mieć pieniądze bez pracy, trzeba najpierw popracować bez pieniędzy. Nie da się odwrotnie. Zastanawiałeś się kiedyś co byś robił, gdyby za raz wykonaną pracę na Twoje konto regularnie co miesiąc wpływało dodatkowe np 200, 2000, 20000 lub _____ (wpisz tu dowolną kwotę) zł? Nie? To zastanów się i wyobraź to sobie, wszak marzenia nic nie kosztują.

Brak formalnej działalności gospodarczej – oraz wszystkich tych gówien i wynalazków, które serwuje ludziom przedsiębiorczym nasze państwo. Tak, dla mnie to ekscytujący fakt, że mogę zarabiać np 50 tyś/m-c nie mając zarejestrowanej Działalności Gospodarczej. Nie muszę płacić ZUSu, czyli odprowadzać obowiązkowej, złodziejskiej składki, która na dzień dzisiejszy nie gwarantuje mi zupełnie nic (po za stratą ok 12 tysięcy rocznie z mojego portfela), a jeśli nawet, to emerytura w wysokości 800zł albo i mniej za 25 lat od dziś mnie kompletnie nie interesuje, a Ciebie?

Będąc na etacie lub prowadząc klasyczny biznes jesteś niestety zmuszony do płacenia tego haraczu w imię prawa i użerania się w US, ZUS i naszą kochaną upadającą służbą zdrowia. Zdarza Ci się zachorować czasem? To chyba wiesz o czym mówię. Jeśli chcesz z powodzeniem rozwijać swój biznes będąc jednocześnie ponad naszym „wspaniałym państwowym systemem społecznym”, to marketing wielopoziomowy jest jedynym rozwiązaniem. Wiele firm MLM działających w naszym kraju (w tym ta, z którą współpracuje) umożliwia na chwilę obecną formę współpracy bez rejestracji DG niezależnie od dochodów jakie sobie wypracujesz. Oczywiście nie namawiam do nie płacenia podatków, bo to trzeba robić jednak formy rozliczeń z państwową kasą są bardzo proste i przejrzyste.

Jest jeszcze wiele zalet i korzyści ze współpracy w marketingu sieciowym, które pośrednio lub bezpośrednio wynikają z wyżej wymienionymi. Liczę więc na Twoją inteligencję i wiem, że przy odrobinie wyobraźni sam je odkryjesz O wadach marketingu wielopoziomowego nic nie napiszę, bo ich zwyczajnie NIE MA. MLM, to mechanizm doskonały, oparty na etycznej i zdrowej biznesowej współpracy między ludźmi. Nie mniej i nie więcej.

Dodaj komentarz