Jak zorganizować sprzatanie w pensjonatach

Jak zorganizować sprzatanie w pensjonatach

Choć pogoda za oknem wciąż nie zachęca do urlopowych wyjazdów, ciepłe dni przyjdą szybciej niż moglibyśmy się spodziewać. Wakacje to najlepszy okres dla właścicieli pensjonatów, hoteli i ośrodków wypoczynkowych. Każda z tych placówek wymaga odpowiedniego przygotowania do przyjęcia gości. To właśnie czystość jest często elementem, decydującym o pozostaniu w danym miejscu na dłużej. Zobacz, jak sprzątać własny pensjonat, by Twoi goście zawsze byli zadowoleni.

Sprzątanie pensjonatu: dyskrecja przede wszystkim

Podczas pobytu gości musimy pamiętać, że wszystkie czynności, które wykonujemy we własnym pensjonacie, powinny być jak najbardziej dyskretne. Bez względu na to, czy wynosisz śmieci, czy też wymieniasz ręczniki – zadbaj o to, by Twoi goście Cię nie zauważyli. Świeża pościel, wyczyszczona toaleta czy przemyty aneks kuchenny będą miłym zaskoczeniem dla letników. Warto jednak wcześniej zapytać o zgodę na ewentualne wejście do pokoju wczasowiczów.

Sprzątanie pensjonatu: ręczniki i pościel

Czyste łóżko i ręczniki to podstawa każdego dobrego pensjonatu! Jeśli nie zadbasz o te szczegóły, możesz pożegnać się ze swoją firmą. Wieści o brudnej pościeli lub przetartych ręcznikach rozchodzą się bardzo szybko i w kolejnym sezonie będziesz cierpieć z powodu braku gości. Dlatego zawczasu zadbaj o te elementy!

Pościel i ręczniki warto prać w pralniach wodnych. Pralnia to najlepszy sposób na usunięcie plam profesjonalnymi środkami bez zagrożenia zniszczeniem tkanin. Możesz też samodzielnie zajmować się czyszczeniem bielizny, jednak pamiętaj, że domowa pralka nigdy nie będzie tak efektywna jak ta profesjonalna.

Ręczniki w pensjonacie powinny być zawsze czyste i wyglądać jak nowe. Przetarte czy poplamione sztuki niestety nie nadają się do ponownego użytku. Pamiętaj, że osoby, które Cię odwiedzają, chcą wypocząć i poczuć się u Ciebie jak w domu, a zużyty ręcznik może skutecznie zepsuć urlop.

Czyste łóżko to nie tylko wyprana i pachnąca pościel. Koniecznie zadbaj o każdy element mebla! Zwróć uwagę na listwy, wezgłowie, utrzymuj też porządek pod łóżkiem.  Nie zapominaj również o materacu! Musi być on w dobrym stanie, aby spełnił oczekiwania Twoich gości. Dzięki stałej dbałości o porządek z pewnością zasłużysz na uznanie w oczach letników.

Sprzątanie pensjonatu: łazienka

Łazienka to wizytówka każdego miejsca, które oferuje kwatery letnikom. Bez względu na to, czy w Twoim pensjonacie każdy pokój został wyposażony w łazienkę, czy też jest ona jedna dla wszystkich – musisz odpowiednio dbać o jej czystość. Generalne sprzątanie to gwarancja zadowolenia gości. Dzięki używaniu specjalistycznych środków chemicznych zadbasz o zdrowie i bezpieczeństwo wycieczkowiczów.

Pamiętaj, aby codziennie wycierać toaletę, wannę, brodzik i umywalkę. Zajmie Ci to kilka chwil, a Twoi goście z pewnością docenią ten wysiłek. Każdy bowiem chce zadbać o higienę osobistą w przytulnej i czystej łazience. Nie zapominaj więc o regularnym sprzątaniu!

Dodaj komentarz