Jak wybrać korzystne konto w banku?

Jak wybrać korzystne konto w banku?

W dzisiejszych czasach konto w banku ma praktycznie każdy człowiek, niezależnie czy jest to nastolatek czy emeryt. Każdemu jest ono potrzebne zarówno do lokowania swoich oszczędności, jak i do łatwego dostępu do gotówki w każdym momencie. Łatwy dostęp do środków dzięki bankowości internetowej oraz możliwości płatności kartą  zdecydowanie ułatwiają nam życie. Pozwalają opłacać rachunki, realizować dowolne przelewy zarówno krajowe jak i zagraniczne oraz monitorować na bieżąco stan konta. Co więcej w bankach możemy również oszczędzać pieniądze, a sposobów jest na prawdę mnóstwo. Począwszy od otwarcia kont oszczędnościowych, za które nie są nam naliczane żadne opłaty, poprzez konta z opcją moneyback, aż po lokaty długoterminowe włącznie. Sam fakt trzymania pieniędzy w banku jest również pewnego rodzaju poczuciem bezpieczeństwa.

Zarówno banków jak i ofert jest bardzo wiele, w tym tłumie aż ciężko jest się zdecydować gdzie otworzyć konto. Należy zauważyć, że w sumie wszystkie oferty banków są bardzo podobne. Tylko wprawne oko specjalisty do spraw finansów jest w stanie wyłapać te najmniejsze różnice. Dla zwykłego Kowalskiego konto oszczędnościowe różni się oprocentowaniem, które niezależnie od ilości ulokowanego kapitału będzie stałe. Banki dają oprocentowanie rzędu 3,6%. Oczywiście znajdziemy większe jak i mniejsze, ale przy wyższym oprocentowaniu zawsze zmieniają się warunki lokaty jak i czas lokowanego kapitału.

Dobrze jest przeanalizować kilka spraw i wybrać najbardziej korzystne rozwiązanie, które nie tylko będzie spełniało nasze oczekiwania ale również pozwoli nam zaoszczędzić.

Koszty utrzymania rachunku.

Na chwilę obecną wielka ilość banków, setki najróżniejszych kont bankowych stawiają oferty na bardzo wysokim poziomie. Bank już nie jest w stanie pobierać opłat za korzystanie z karty płatniczej, za wybieranie pieniędzy z bankomatów na terenie całego kraju czy nawet za utrzymanie konta, bowiem praktycznie każda oferta we wszystkich bankach nie zmusza nas do ponoszenia kosztów jakichkolwiek operacji. Co prawda banki zarabiają na inwestowaniu naszych pieniędzy, lokowaniu w akcje, obligacje, kruszce i wiele innych, jednak w każdym momencie, każda wpłacona złotówka może zostać przez nas wybrania nie tracąc przy tym zgromadzonych odsetek.

Jak wszyscy wiemy pieniądze, które leżą na zwykłym koncie nie pracują, co zdaniem każdego szanującego się bankiera i ekonomisty jest stratą pieniędzy. Bo przecież pieniądze mnożąc się bez naszej ingerencji, to najlepszy sposób na zarabianie. Mentalność naszych rodaków w przeciągu ostatniej dekady zmieniła się diametralnie. Już nie chowamy pieniędzy pod poduszkę, ale lokujemy je w pewnych inwestycjach, pomnażamy każdą zarobioną złotówkę, dzięki czemu nasze życie staje się wygodniejsze, a problemy natury finansowe nie występują tak często jak przed laty.

Oszczędzanie pieniędzy w banku jest więc najprostszym sposobem, ponieważ w większości przypadków nie wymaga od nas żadnej dyscypliny. Jedyne co musimy zrobić, to dokonać przemyślanego i świadomego wyboru banku oraz oferty dostępnych produktów.

Dodaj komentarz