10 rzeczy do zrobienia w niedzielę, aby zwiększyć produktywność w ciągu tygodnia

10 rzeczy do zrobienia w niedzielę, aby zwiększyć produktywność w ciągu tygodnia

To niesamowite, jak szybko mija weekend. Chwila, w której wreszcie się uspokoiłeś, nadszedł poniedziałek rano. Budzisz się i zdajesz sobie sprawę, że w zlewie wciąż są naczynia, twoje pranie jest piętrzące się w oczekiwaniu na pranie, a ty wyrzucasz razem wszystko, co możesz znaleźć na lunch, gdy pędzisz do pracy. To nie jest zbyt spokojny sposób na rozpoczęcie tygodnia.

Aby pewnie wejść do tygodnia i czuć się bardziej produktywnym niż kiedykolwiek pod koniec weekendu, poświęć trochę czasu w niedzielę na prace przygotowawcze. Tworząc nowy nawyk przygotowań przed rozpoczęciem tygodnia, z łatwością sprawisz, że stres nadchodzącego pracowitego tygodnia będzie znacznie łatwiejszy do opanowania.

10 zadań do wykonania w niedzielę, aby zwiększyć produktywność w tym tygodniu

Sprawdź swój kalendarz
Dla wielu z nas stres pojawia się szybko, gdy jesteśmy bombardowani nieoczekiwanymi zadaniami i zobowiązaniami. Sprawdź swój kalendarz szybko, aby przygotować się psychicznie na wszystko, co nadejdzie w tym tygodniu.

Napisz cotygodniowe “rzeczy do zrobienia”
Zanotuj listę rzeczy, które musisz zrobić w tym tygodniu. Zapisanie tego wszystkiego pomoże uporządkować myśli i zdjąć zapamiętywanie wszystkiego z ramion. Odręczna lista jest znacznie bardziej satysfakcjonująca przy wykreślaniu ukończonych zadań

Uporządkuj
Nie musisz w każdą niedzielę czyścić domu od góry do dołu, aby wszystko było na swoim miejscu. Poświęć chwilę, aby ocenić swoją przestrzeń i zobacz, czy blat, stół lub stolik kawowy są zagracone. Przejrzyj pocztę, odłóż rzeczy, odwieś płaszcz i upewnij się, że wszystko jest uporządkowane i na swoim miejscu.

Wykonaj podstawowe czynności
Porządkowanie, odkurzanie, ładowanie zmywarki, odkładanie prania – te czynności mogą wydawać się przytłaczające, gdy spojrzymy na nie jako całość, ale tak naprawdę zajmuje tylko około 5 minut. Nawet wykonanie kilku z tych obowiązków znacznie zmniejszy stres związany z tygodniem.

Pobierz nową listę odtwarzania
Przygotuj się na motywujące melodie, aby wczuć się w rytm swojego tygodnia. Spotify ma playlistę, którą możesz śledzić lub tworzyć własne. Ustaw w kolejce muzykę, aby była gotowa do odtwarzania zaraz po przebudzeniu.

Zaplanuj swoje posiłki
Nie musisz przygotowywać śniadań, obiadów i kolacji przez 5 dni, żeby się przygotować. Ale myślenie z wyprzedzeniem i wyeliminowanie kilku kroków w przygotowaniu posiłku ma duże znaczenie. Ugotuj dużą porcję brązowego ryżu, ugotuj jajka na twardo, posiekaj sałatę, grilluj kurczaka i posiekaj. Dzięki temu skomponowanie szybkiego, zdrowego posiłku będzie proste i łatwe. Nie masz czasu na gotowanie? Przynajmniej porcjuj resztki niedzielnego obiadu w pojemniku i zanieś do pracy w poniedziałek.

Sprawdź pogodę
Rzut oka na prognozę pogody sprawi, że następnego ranka z łatwością wybierzesz odpowiedni strój. To proste zadanie, które można dodać do rutyny, ale przyspieszy to wybór odzieży bez dodatkowego myślenia.

Poświęć sobie kilka chwil
Czasami biegamy tak dużo w weekendy, że nie zatrzymujemy się, aby sprawdzić własny umysł i ciało. Napisz wpis w swoim dzienniku, usiądź i czytaj przez 15 minut lub weź miły, długi, gorący prysznic.

Sen
Dobry sen jest tak ważny dla zdrowia. Pełne 8 godzin snu jest niezbędne dla optymalnego funkcjonowania mózgu. Kiedy nasz mózg funkcjonuje dobrze, w naturalny sposób jesteśmy spokojniejsi. Więc uderz w tę poduszkę o przyzwoitej godzinie.

Pozostaw rano dodatkowy czas
Gdy już zaplanujesz niedzielę, ustaw budzik, aby wstawać 10-15 minut wcześniej niż zwykle. Poświęć trochę więcej czasu, aby się obudzić, rozciągnąć, popijać kawę, przeczytać artykuł z wiadomościami i powoli zjeść śniadanie. Spokojny poranek to świetny sposób na przygotowanie się na bardziej produktywny dzień.

Kluczem do maksymalizacji produktywności każdego tygodnia jest trochę czasu na wykonanie prostego planowania z wyprzedzeniem. Opuścisz weekend zrelaksowany i bezstresowy, a wejdziesz do tygodnia pracy z poczuciem pewności, spokoju i skupienia.

Dodaj komentarz