O sensie nauki języka angielskiego

O sensie nauki języka angielskiego

Znajomość języka angielskiego jest dziś absolutną podstawą, jeśli zamierzamy ubiegać się o dobrze płatną posadę w dużej firmie czy placówce prowadzącej międzynarodową działalność. Dlatego warto na bieżąco rozwijać swoją umiejętność wysławiania się w mowie Shakespeare’a. Dotyczy to zarówno młodzież, która dopiero przygotowuje się do wejścia na rynek pracy, jak i osoby, które już prowadzą swoją działalność zawodową od jakiegoś czasu.

Kiedy rozpocząć naukę języka angielskiego? Jak się za to zabrać?

Nie ma idealnego czasu na rozpoczęcie przygody z językiem obcym. Po prostu każdy moment jest dobry. Niezależnie od tego czy mamy 5, 15, 30 czy 60 lat. Nauka zagranicznej mowy powinna być przede wszystkim przygodą, czynnikiem poszerzającym nasze horyzonty i zainteresowania. Ponadto jest świetnym ćwiczeniem umysłu, ucząc logicznego myślenia, zapamiętywania i analitycznego podejścia do rozwiązania problemów, związanych np. ze słownictwem czy gramatyką. W wybraniu odpowiedniej ścieżki dydaktycznej pomagają kursy językowe dedykowane poszczególnym grupom potencjalnych uczniów. Znajdziemy wśród nich m. in. szkolenia dla:

  • dzieci do lat 7
  • młodzieży szkolnej
  • studentów
  • początkujących dorosłych (dostosowane do grupy wiekowej)
  • osób posługujących się angielskim w konkretnym zawodzie (np. prawnicy, ekonomiści, lekarze)
  • uczniów podchodzących zarówno do egzaminów szkolnych, jak i uznawanych międzynarodowo testów językowych (np. FCE, TOEFL, IELTS).

Nauka języka obcego niejedno ma imię

Powyższe zestawienie pokazuje, że każdy może rozpocząć naukę języka angielskiego w komfortowych warunkach, niezależnie od tego, czy jego celem jest podciągnięcie szkolnych ocen, zdanie egzaminu, zdobycie awansu w pracy czy znalezienie nowego hobby i nawiązanie kolejnych znajomości. Wszyscy, którzy odczuwają chęć rozpoczęcia przygody z językiem Shakespeare’a, powinni zapoznać się z ofertami szkół językowych. Mieszkańcy podwarszawskich miejscowości mogą np. rozważyć skorzystanie z usług regionalnego oddziału British School, który znajduje się w Łomiankach: https://www.britishschool.pl/lomianki.

Propozycje dla grup

Nauka języka obcego kojarzy się przede wszystkim z podejmowaniem starań we własnym zakresie. Tak jednak nie musi być, w szczególności gdy pracodawca chce podnieść poziom kompetencji swoich pracowników. Zamiast kierować podwładnych na osobne kursy, może zapisać swój zespół na wspólny kurs. Dzięki temu, łatwe do osiągnięcia będzie wyrównanie stopnia kompetencji wśród zatrudnionych oraz zintegrowanie pracowników. Powstanie nowe grono znajomych wypełniające swoje obowiązki o wiele bardziej efektywnie! Ponadto, pracodawca może kierować grupy podwładnych na egzaminy wymagane w branży. Osoby zainteresowane tego typu ofertą zapraszamy na stronę, do której prowadzi następujący link: https://www.britishschool.pl/lomianki/kursy-dla-firm.

Zacznij naukę już dziś!

Przedstawione powyżej argumenty pokazują, że nauka angielskiego może być dopasowana do naszych potrzeb. Warto zatem zrezygnować ze szkolnej nudy i skorzystać z czegoś nowego, bez względu na Twój wiek czy potrzeby!

Dodaj komentarz