Na co zwrócić uwagę przy wyborze adwokata?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze adwokata?

Jeżeli nie mamy wiedzy prawniczej, to możemy mieć problem ze znalezieniem dobrego adwokata. Oczywiście nic w tym dziwnego, bo prawo stale się zmienia i nie należy do prostych dziedzin. Dlatego możemy mieć problem, o co zapytać na pierwszym spotkaniu i na co zwrócić uwagę przy wyborze. Jak wybrać dobrego adwokata? 

Czym zajmuje się adwokat Garwolin? 

Zanim przejdziemy do tego, jak wybrać adwokata, warto się dowiedzieć, czym ta osoba się zajmuje. Według definicji adwokat jest uprawniony do świadczenia pomocy prawnej. Jego zakres obowiązków wynika z ustawy ‘Prawo o adwokaturze’. Adwokat musi mieć ukończone studia prawnicze, jednak, żeby wykonywać zawód, musi odbyć także aplikację adwokacką oraz zdać egzamin  uprawniający do wykonywania zawodu. W efekcie adwokat Garwolin jest wysoko wykształconą osobą z zakresu prawa i może pomóc nam w różnych sytuacjach. Jakich? 

Adwokat zajmuje się sporządzaniem opinii prawnych, tworzeniem umów, statutów i innych dokumentów natury prawnej, opracowuje projekty aktów prawnych i występuje przed sądami oraz urzędami. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dobrego adwokata? 

Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy podjąć jest znalezienie adwokatów, którzy świadczą usługi w naszym mieście lub jego okolicach. Dzięki temu nie będziemy mieli problemów z dojazdem i ułatwi nam to komunikację. Wystarczy wpisać np. ‘adwokat Garwolin’. Następnie sprawdźmy, w jakich dziedzinach dany adwokat się specjalizuje. Mamy tutaj na myśli prawo karne, spadkowe, majątkowe, rodzinne, czy cywilne, Dzięki temu będziemy już na wstępie wiedzieć, czy dany adwokat w ogóle może zająć się naszą sprawą. 

Wybierając adwokata, warto także kierować się opiniami innych klientów. To najlepsze źródło informacji. Z opinii możemy dowiedzieć się, jakie są mocne strony adwokata, jak wygląda współpraca z danym specjalistą i czy warto się na niego zdecydować. Tutaj warto wiedzieć, czego szukać. Dobry adwokat przede wszystkim powinien być zaangażowany w sprawę klienta. Jednak ta cecha powinna się łączyć z doświadczeniem i szeroką wiedzą z danego zakresu. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nawet jeśli pojawią się komplikacje w sprawie, to adwokat będzie wiedział, jak sobie z nimi poradzić. Bardzo ważne jest również indywidualne podejście do klienta i szukanie różnych rozwiązań. Dobry adwokat nie będzie podążał za utartymi schematami, ale sposób działania dobierze odpowiednio do potrzeb klienta. Jeżeli nie jesteśmy pewni co do swojego wyboru, to zawsze możemy się umówić na spotkanie wstępne lub poprosić o rozmowę telefoniczną. 

Dodaj komentarz