Kredyt konsolidacyjny – kiedy warto go wziąć?

Kredyt konsolidacyjny – kiedy warto go wziąć?

Każda osoba, która korzysta z produktów bankowych, z pewnością choć raz słyszała o kredycie konsolidacyjnym. Tego typu produkt finansowy pojawia się w ofercie coraz większej ilości banków i może okazać się pomocny dla wielu osób. Zobacz, na czym polega konsolidacja i w jakiej sytuacji warto jest się na nią zdecydować.

Kredyt konsolidacyjny – na czym polega?

Konsolidacja polega na połączeniu ze sobą kilku różnych zobowiązań finansowych i zamienieniu ich na jeden, nowy kredyt. Łączyć można zarówno kredyty gotówkowe, samochodowe, jak i zadłużenia na karcie kredytowej i w wielu przypadkach także pożyczki z prywatnych firm. W zależności od tego, jakie zobowiązania chce połączyć ze sobą kredytobiorca, może on to zrobić i tym samym ułatwić sobie wyjście z długów. Spłacanie kilku rat co miesiąc może być w pewnym momencie uciążliwe, a nawet niemożliwe ze względu na trudną sytuację finansową. Decydując się na kredyt konsolidacyjny https://habzafinanse.com.pl/kredyt-konsolidacyjny/, masz szanse zyskać nowy kredyt, którego rata jest niższa niż suma kilku, które spłacałeś co miesiąc. Jest tak, ponieważ tego rodzaju kredyt jest rozkładany na maksymalną ilość rat, dzięki czemu kwota, która musisz przelewać na konto banku co miesiąc, jest mniejsza.

Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca?

Niestety odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa i to czy konsolidacja będzie się opłacać, zależy od wielu czynników. Dla wielu osób będzie to jedyna szansa na wyjście z długów i szansa na poradzenie sobie z kilkoma zobowiązaniami finansowymi. Konsolidacja bardzo często pomaga także zachować zdolność kredytową oraz ratuje domowy budżet. Zanim jednak się na nią zdecydujesz, powinieneś obliczyć czy takie rozwiązanie Ci się opłaca.

Pamiętaj, że suma pojedynczej raty nie jest w tym przypadku jedynym czynnikiem, na który powinieneś zwrócić uwagę. Istotny jest także koszt całkowity konsolidacji i to ile w ostatecznym rozrachunku będzie Cię kosztować taka decyzja. Pamiętaj, że bank także chce mieć korzyści z tego, że udziela konsolidacji swojemu klientowi. Najprawdopodobniej konsolidacja będzie Cię kosztować więcej niż suma wszystkich dotychczasowych kredytów. Jeden kredyt i niższa miesięczna rata to czasem jedyny sposób na wyjście z długów. Dlatego, jeśli „rekompensata”, którą płacisz bankowi, nie jest za duża, to warto się zdecydować na ofertę kredytu konsolidacyjnego.

Jeśli masz wątpliwości co do tego, czy konsolidacja Ci się opłaca, to możesz poprosić o radę doradcę, który przeanalizuje ofertę https://habzafinanse.com.pl/kredyt-konsolidacyjny/.

Dodaj komentarz