Firmowy profil na Instagramie – jak go promować?

Firmowy profil na Instagramie – jak go promować?

Instagram to przypuszczalnie jedna z najchętniej pobieranych aplikacji ostatnich lat. Zamysłem twórców było stworzenie serwisu fotograficznego, który umożliwia śledzenie interesujących treści, interakcję i możliwość inspirowania się za pomocą jednego narzędzia.

Czas bardzo zweryfikował użyteczność platformy i sprawił, że obecnie jest jedną z najlepszych opcji marketingowych wszech czasów. Właśnie dlatego nie ma obecnie twórcy lub przedsiębiorcy, który odmówiłyby sobie założenie darmowego konta w celu promowania swoich usług lub produktów. Żeby jednak faktycznie zaistnieć w świecie Instagrama i uatrakcyjnić własne konto, pozyskując tym samym klientów, należy włożyć w całe przedsięwzięcie sporo wysiłku popartego odpowiednią wiedzą.

Czy warto zakładać konto firmowe na Instagramie?

Założenie konta na Instagramie nie kosztuje użytkownika ani złotówki. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy się skupiać na omijaniu mądrych i rozsądnych inwestycji za wszelką cenę.

Rozkręcenie atrakcyjnego konta, które będzie cieszyło się dużą popularnością, a także sprawi, że zyskamy spore grono nowych klientów, jest zajęciem wymagającym inwestycji. Przede wszystkim warto zrezygnować z konta prywatnego na rzecz konta prywatnego. Nieskomplikowana zmiana w profilu i kliknięcie przycisku “przełącz na profil firmowy” otwiera przed nami zupełnie inne możliwości, które z perspektywy osoby prowadzącej własną firmę może mieć niebagatelne znaczenie. Przede wszystkim będziemy mogli uzupełnić dane kontaktowe, wpisując numer telefonu oraz adres e-mail, dzięki czemu klient będzie mógł się z nami skontaktować bezpośrednio.

Dodatkowo będziemy mogli wybrać kategorię, która faktycznie pasuje do naszej firmy i sprawi, że każda osoba odwiedzająca profil nie będzie miała żadnych wątpliwości odnośnie tego, czym tak naprawdę się zajmujemy. Konto firmowe to także możliwość tworzenia treści sponsorowanych, czyli takich, za które nieco zapłacimy, ale możemy być pewni, że osiągniemy tym sposobem znacznie większe zasięgi. Jest to także jedyna słuszna droga do tego, aby nasze konto wyglądało profesjonalnie i zachęcało do ponownych odwiedzin.

Firmowy profil na Instagramie – od czego zacząć?

Posiadanie konta firmowego to dopiero początek długiej i czasochłonnej drogi. Naiwnością byłoby sądzić, że wystarczy zalogować się w serwisie kilka razy, udostępnić atrakcyjny post i skomentować treść innego użytkownika. Instagram to ogromna platforma, z której korzystają ogromne ilości osób.

Trudno bez dodatkowych innowacji wyróżnić się na tle innych kont, które są nieco dalej i na nieco wyższym pułapie. Właśnie dlatego warto pomyśleć o inwestycji, np. w formie kupna lajków ze strony Polskielajki.pl, dzięki którym nasze konto w dosyć błyskawicznym tempie zyska większe zainteresowanie i przypuszczalnie dotrze również do potencjalnych klientów.

Czy warto kupić lajki na Instagramie?

Inwestowanie w lajki na samym początku swojej przygody z Instagramem to wyjątkowo rozsądna decyzja i inwestycja, która powinna nam się zwrócić z nawiązką. Ilość lajków ma wpływ na to, czy nasze zdjęcie znajdzie się “na szczycie” Instagramowej wyszukiwarki. Każdy, kto prowadzi własną firmę doskonale zdaje sobie sprawę, że marketing to podstawa udanego biznesu.

W dobie komputerów i Internetu marketing zyskał zupełnie nową jakość, z której warto korzystać. Kupowanie lajków, promowanie postów, aktywność w serwisie to prawdopodobnie klucz do sukcesu, czyli tak naprawdę do zyskania potężnego odzewu i zainteresowania. Zwłaszcza w przypadku przedsiębiorców i ludzi, którzy pragną każdego dnia poszerzać bazę klientów. Instagram jest narzędziem, które znacząco może przyspieszyć pewne procesy, dlatego korzystają z niego nie tylko fotografowie, artyści, ale także rękodzielnicy, sprzedawcy nieruchomości czy restauratorzy. W zasadzie nie sposób wyobrazić sobie dobrze prosperującej nowoczesnej firmy, która nie korzysta z dobrodziejstw Instagrama i jego możliwości. A tych nie brakuje i tak naprawdę znajdują się w zasięgu każdej ręki.

Dodaj komentarz