Capri pełne słońca

Capri pełne słońca

Wyspa Capri ulokowana jest na południu Włoch. Jest to piękne miejsce, które tłumnie odwiedzają turyści. Jest to doskonała jakość, piękno, solidność. Na tej wyspie są hotele, bary oraz restauracje. Wyjątkowe, najlepszej jakości oraz pięknie przygotowane na przyjęcie turystów. Nie jest to miejsce na całe wakacje, ponieważ jest zbyt gwarne, ale można tam spędzić dwa-trzy dni, obejść wyspę, wybrać się na wycieczkę łódką i poznać dwie groty. Później można ruszyć w dalszą podróż do innych włoskich zakątków.

Capri, przepiękne Capri

Wyspa Capri leży na Morzu Tyrreńskim w Zatoce Neapolitańskiej. Od Sorrento oddzielona jest cieśniną Piccola. Jest niewielka, ma wydłużony kształt, jest górzysta, zbudowana jest ze skał wapiennych. Na wyspie znajdują się dwa miasta o nazwie Capri oraz Anacapri. Na wyspie ślady życia były obecne już w czasie paleolitu. W VII wieku została skolonizowana przez Greków, później stała się częścią Cesarstwa Rzymskiego. Przebywali na niej cesarze Oktawian August oraz Tyberiusz. Ten ostatni kazał zbudować na niej dwanaście willi. W IX wieku wyspa stała się częścią składową Republiki Amalfii, a od 1860 roku została częścią zjednoczonego Królestwa Włoch. Urok tego miejsca docenili George Bernard Shaw, Graham Greene, Lenin. Na Capri własny dom miał pisarz Curzio Malaparte, znany toskański pisarz. Na wyspę można dotrzeć drogą wodną, statkiem lub promem. Marina Grande to wyjątkowy port na wyspie. Wokół wyspy są liczne groty. Znane są Biała Grota, Grota Cudowna, Grota Turkusowa czy Grota Zielona.

Co warto zobaczyć?

Na odwiedzenie zasługuje Koralowa Grota ze zbiorowiskiem koralowców. Willa Jovis jest wyjątkowa, a Willa Damecuta to największa willa wzniesiona za czasów Tyberiusza, okazała i sprawiająca wrażenie. Lazurowa Grota była poświęcona nimfom. Na zboczu góry Solaro ulokowane są kościół oraz pustelnia Cetrella, które koniecznie trzeba obejrzeć. Kościół jest dwunawowy, posiada sklepienie krzyżowe, a obok ołtarzy w nawach zbudowano cele zakonników. Te zabytki są piękne, wyjątkowe i godne poznania. Capri nazywana jest wyspą syren, kwiatów oraz artystów. To miejsce wyjątkowe, klimatyczne oraz przepiękne. Obecnie na Capri przypływają turyści z całego świata i podziwiają to przepiękne miejsce. Capri to piękne oraz turystyczne miejsce. Położne na wzgórzu Anacapri jest spokojne i klimatyczne. Warto zajrzeć do tej części wyspy i spędzić tam dzień lub dwa, bez pośpiechu, hałasu i gwaru typowego dla centralnej części Capri. Przepiękne miejsce dla każdej osoby, która lubi spokój i szuka go dla siebie. Nie ma to jak Anacapri, które pozwala wspaniale odpocząć w dobrym stylu.

Dodaj komentarz