Obsługa prawna przedsiębiorstw – postaw na profesjonalistów 

Obsługa prawna przedsiębiorstw – postaw na profesjonalistów 

Nieznajomość prawa zdecydowanie szkodzi. Jest ono jednak skomplikowane, a przepisy stale ulegają nowelizacjom. W efekcie trudno jest za nim nadążać. Szczególnie jeśli prowadzi się własną działalność, której rozwój pochłania wiele czasu. W takim przypadku korzystnym rozwiązaniem może okazać się obsługa prawna przedsiębiorstw. Na czym polega? Zobacz, dlaczego warto postawić na obsługę prawną spółki.

Czym jest obsługa prawna firm i kiedy z niej skorzystać?

Obsługa prawna firm to kompleksowe działania świadczone na rzecz przedsiębiorcy. Składają się na nie różne usługi prawne, najczęściej z zakresu prawa gospodarczego. Po zawarciu umowy z kancelarią firma może korzystać z pomocy specjalistów zawsze gdy zaistnieje taka potrzeba. Natomiast dokładny zakres usług zależy od przedsiębiorcy i jego indywidualnych potrzeb. Możesz na przykład zdecydować się na stałą obsługę prawną, lub też konsultacje doraźne. Te drugie mogą być przydatne przy podpisywaniu umów, czy restrukturyzacji przedsiębiorstwa. 

Przed podpisaniem umowy z kancelarią o obsługę prawną spółki, prawnicy zweryfikują profil firmy oraz charakter prowadzonych przez nią działań. Ponadto specjaliści dokonują analizy problemów prawnych, które mogą dotyczyć przedsiębiorstwa. Dzięki temu kancelaria może znaleźć najlepsze rozwiązania dla danego klienta. Co ważne, z obsługi prawnej mogą skorzystać zarówno duże korporacje, jak i małe oraz średnie firmy. 

Jakie usługi obejmuje obsługa prawna przedsiębiorstw?

Obsługa prawna firm to usługa kompleksowa. Jako przedsiębiorca możesz skorzystać z wielu usług przydatnych na różnych etapach rozwoju biznesu. W zakres działań kancelarii wchodzą między innymi porady prawne, tworzenie oraz opiniowanie umów, informowanie przedsiębiorcy o zmianach w prawie czy pomoc w windykacji należności. Możesz również liczyć na pomoc w audycie spółki oraz wsparcie w ochronie praw przedsiębiorców i zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Dokładny zakres prac ustalany jest indywidualnie na podstawie potrzeb firmy. 

Jakie zalety ma korzystanie z obsługi prawnej firmy? 

Utworzenie wewnętrznego działu prawnego, lub zatrudnienie specjalisty na etat wiąże się z wysokimi kosztami. Jednak pomoc prawników przy prowadzeniu działalności jest nieoceniona. Dużo tańszym rozwiązaniem jest podjęcie współpracy z kancelarią. Za niewielką kwotę, która zaczyna się już od 1200 zł miesięcznie, możesz liczyć na stałą obsługę prawną. Oczywiście im więcej godzin pracy specjalistów, lub im większa firma, tym wyższe będą koszty. Jednak dalej niższe niż w przypadkach powyżej. 

Dodaj komentarz