Leasing dla nowej firmy – czy warto z niego korzystać?

Leasing dla nowej firmy – czy warto z niego korzystać?

Początki prowadzenia własnej firmy mogą być bardzo trudne dla wielu przedsiębiorców. Niestety dużo firm upada właśnie w pierwszych miesiącach działalności m.in. ze względu na brak niezbędnych środków do rozwoju firmy. Jak uniknąć takiej sytuacji? Rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z zewnętrznych źródeł finansowania takich jak np. leasing, który cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Wielu przedsiębiorców korzysta z leasingu i większość osób z pewnością słyszała o nim choć raz w swoim życiu. Jednak czy warto korzystać z takiego finansowania na początku drogi z prowadzeniem firmy? Podpowiadamy.

Jakie korzyści może przynieść nowej firmie leasing?

Leasing może przydać się właścicielom firm, którzy chcą zainwestować w pojazdy, maszyny lub urządzenia, które są niezbędne w przypadku danej działalności, ale nie mają wystarczająco własnych środków. W początkowych etapach prowadzenia firmy może ona nie przynosić wysokich obrotów, dlatego inwestowanie jest bardzo trudne, a wręcz niemożliwe. Nie musisz jednak z niego rezygnować, ponieważ leasing jest odpowiedzią na ten problem. Leasing jest o wiele łatwiejszy do uzyskania niż kredyt dla firm, ponieważ banki z reguły odmawiają początkującym przedsiębiorcom udzielenia pieniędzy ze względu na zbyt duże ryzyko, które się z tym wiąże.

W ramach leasingu właściciel firmy musi spłacać miesięczne raty, a po zakończeniu umowy może on wykupić pojazdy lub maszyny, lub oddać je firmie leasingowej i zamienić na nowe. Leasingodawcy podchodzą do swoich klientów łagodniej niż banki i są w stanie udzielać pieniędzy nawet osobom, które stawiają swoje pierwsze kroki w prowadzeniu firmy. To bardzo dobra wiadomość, jeśli chcesz rozwinąć swoją działalność, ale banki odmawiają Ci udzielenia kredytu. Cały proces decyzyjny przebiega szybko i sprawnie więc jest to dobre rozwiązanie, jeśli zależy Ci na czasie.

Leasing – czy warto?

Leasing na nową firmę może być naprawdę opłacalnym rozwiązaniem m.in. pod względem podatkowym. Całość raty leasingu można bowiem zaliczyć w koszty uzyskania przychodu – nieważne czy dopiero zacząłeś prowadzić firmę, czy robisz to już od dłuższego czasu. W przypadku najbardziej popularnej wersji leasingu, czyli leasingu operacyjnego przedsiębiorca może dokonać optymalizacji podatkowej, która jest bardzo korzystna. Oprócz tego masz po prostu możliwość zainwestowania w swoją działalność. Dzięki nowym sprzętom, pojazdom i urządzeniom Twoja firma może świadczyć usługi na wyższym poziomie i tym samym generować większe obroty.

 

Dodaj komentarz